OSP Rogóźno wpisana do KSRG
2 września 2019

01 września 2019 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogóźnie została w czasie uroczystego apelu włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym, której przewodniczył  Ks. Jarosław Orkiszewski Ekonom Diecezjalny a słowo Boże wygłosił ks. Henryk Kozyra proboszcz parafii Wirkowice, ponadto w koncelebrze  brali udział. Ks. Janusz Rzeźnik, ks. Andrzej Majchrzak oraz ks. Jerzy Węzka i ks. Waldemar Taracha.

Meldunek od asp. Jarosława Janka na rozpoczęcie apelu odebrał P. Wiceminister MSWiA Sylwester Tułajew poseł na Sejm VIII kadencji. Swoją obecnością zaszczycił zebranych P. Przemysław Czarnek  Wojewoda Lubelski.

Aktu włączenia dokonał P. bryg. Grzegorz Alinowski Komendant Wojewódzki w asyście zastępców P. bryg. Piotra Zmarza i P. bryg. Szczepana Goławskiego. P. bryg. Dariusz Obuchowski odczytał otrzymany z Warszawy dokument powołania jednostki do KSRG. W uroczystości brali udział p. bryg. Michał Pytlak komendant PSP w Łęcznej i P. bryg. Dariusz Pylak Komendant PSP w Krasnymstawie.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentowali: Pan Roman Cholewa – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęcznej oraz zastępca Prezesa ZOP ZOSP RP w Łęcznej i Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros. P. Małgorzata Wiączek Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy bardzo godnie zastępowała p. Wojciecha Szymańskiego oraz P. Szymon Czech Sekretarz Gminy Ludwin.

Nie zabrakło licznie reprezentowanych jednostek z terenu parafii Rogóźno: OSP Czarny Las, OSP Dratów, OSP Kaniwola, OSP Krasne, OSP Ludwin, OSP Piaseczno, OSP Uciekajka, OSP Zezulin. Oczywiście całej ceremonii towarzyszyli mieszkańcy i goście

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!