Piąte miejsce w Polsce!
21 lipca 2016

W dniach 7-10 lipca 2016 r. w Prószkowie (koło Opola) odbył się finał centralny turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. Województwo lubelskie reprezentowali chłopcy z Ludwiniaka Ludwin. Zawodnicy z rocznika 2003 i 2004 zajęli wysokie piąte miejsce.

Pierwszego dnia turnieju odbywały się mecze grupowe. Młodzi zawodnicy Ludwiniaka po jednym remisie i dwóch zwycięstwach uplasowali się na drugim miejscu w grupie awansując tym samym do ćwierćfinału.
W drugim dniu rozgrywek w ćwierćfinale podopieczni Grzegorza Sajnaja zremisowali 0:0 z GLKS Wilkowice (województwo śląskie). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się rywale. I od razu nasuwa się skojarzenie, że nasi młodzi piłkarze wypadli tak samo jak Polacy podczas Euro-2016. We Francji „biało-czerwoni” w fazie grupowej dwa razy wygrali i raz zremisowali, a w 1/4 finału okazali się słabsi od Portugalczyków w rzutach karnych…
Zawodnicy Ludwiniaka rozegrali jeszcze dwa spotkania o miejsca 5-8. Najpierw pokonali 1:0 (po golu z rzutu wolnego Kacpra Brzyskiego) zespół Osiczanki Osice z województwa pomorskiego, a w meczu o piąte miejsce wygrali 3:1 z MKS Jeziorany.

Wszystkie mecze Ludwiniaka:
Faza grupowa: Ludwiniak – MKS Jeziorany (warmińsko-mazurskie) 0:0 * Ludwiniak – LKS Orzeł Bierzwnik (zachodnio-pomorskie) 4:1 (Szymon Szalast 2, Kacper Brzyski, Kacper Bojarczyk) * Ludwiniak – LKS Chojniak Wieniawa (mazowieckie) 2:0 (Szymon Szalast, Kacper Bojarczyk)
Ćwierćfinał: Ludwiniak – GLKS Wilkowice 0:0 (rzuty karne 1:2)
Miejsca 5-8: Ludwiniak – SKS Osiczanka Osice (pomorskie) 1:0 (Kacper Brzyski) * Ludwiniak – MKS Jeziorany (warmińsko-mazurskie) 3:1 (Piotr Romańczuk, Kacper Brzyski 2)

Zespół Ludwiniaka reprezentowali: Paweł Romańczuk (rocznik 2004), Piotr Romańczuk (2004), Jakub Zaorski (2003), Patryk Bodzak (2004), Kacper Brzyski (2004), Szymon Szalast (2003), Wojciech Papliński (2003), Kacper Bojarczyk (2003), Gabriel Szalast (2004); trener Grzegorz Sajnaj; kierownicy drużyny: Janusz Brzyski, Andrzej Markut.

Końcowa klasyfikacji:

1. LKS Ceramika Opoczno (województwo łódzkie)
2. GLKS Wilkowice (woj. śląskie)
3. MKS Polonia Słubice (woj. lubuskie)
4. LZS Doruchów (woj. wielkopolskie)
5. GLKS Ludwiniak Ludwin (woj. lubelskie)
6. MKS Jeziorany (woj. warmińsko-mazurskie)
7. UKS Rodło Opole (woj. opolskie)
8. SKS Osiczanka Osice (woj. pomorskie)
9. LKS Chojniak Wieniawa (woj. mazowieckie)
10. LKS Piast Stopnica (woj. świętokrzyskie)
11. LKS Gród Podegrodzie (woj. małopolskie)
12. LKS Orzeł Bierzwnik (woj. zachodnio-pomorskie)
13. UKS Fala Świekatowo (Kujawsko-Pomorskie)
14. LKS Cukrownik Pszenno (Dolnośląskie)

Grzegorz Sajnaj (trener):
Uważam, że chłopcy bardzo dobrze zaprezentowali się w finale ogólnopolskim, nie przegrali żadnego meczu w regulaminowym czasie gry. Strzelili w sumie 10 goli, tracąc tylko 2. Mieli okazję gry z zespołami z innych województw. Pozostał jedynie żal po meczu ćwierćfinałowym, w którym byliśmy zespołem wyraźnie dominującym na placu gry. Zabrakło skuteczności w tym spotkaniu, ponieważ wypracowaliśmy sobie pięć dobrych okazji do zdobycia bramki, a przeciwnik ani jednej. Byliśmy bardzo blisko awansu do półfinału.
Chłopcy grali fajną piłkę, często rozgrywając bardzo ciekawe akcje. Każdy z członków drużyny mocno przyczynił się do osiągniętego wyniku, nikt nie zawiódł , wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili na tym poziomie rozgrywek.
Moi podopieczni pierwszy raz mogli wystąpić w turnieju tak wysokiej rangi, co umożliwiło im wcześniejsze wygranie finału wojewódzkiego. Występ w tak dużym, kilkudniowym turnieju to dla chłopców super sprawa, wspomnienia na całe życie. Wszyscy byli zadowoleni z pobytu w Prószkowie. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się jeszcze raz dotrzeć do finału ogólnopolskiego. Spróbujemy już za rok.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!