Pięćdziesiąt lat wspólnego życia
28 kwietnia 2017

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – Konstanty Ildefons Gałczyński.

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Gminy w Ludwinie odbyła się wyjątkowo piękna i wzruszająca uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Swoje złote gody obchodzili państwo: Ireneusz i Barbara Aleksandrowicz z Rozpłucia Pierwszego, Albin i Anna Jagiełło z Piaseczna oraz Wiesław i Władysława Bodzak z Ludwina. Medalami jubilatów udekorował wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.
W tym wspaniałym wydarzeniu małżonkom towarzyszyła rodzina oraz goście. W trakcie uroczystości jubilaci w obecności najbliższych odnowili przyrzeczenie małżeńskie. I nic dziwnego, że w oczach szanownych gości pojawiły się łzy… Dostojnym małżonkom oprócz medali zostały wręczone kwiaty i upominki. Wszystko przy dźwiękach Marszu Mendelssohna. Nie zabrakło oczywiście życzeń i gratulacji, a także symbolicznej lampki szampana i pięknych wspomnień podczas słodkiego poczęstunku. – Ta wyjątkowa rocznica, pół wieku wspólnego życia, to symbol wierności i miłości, to dowód wzajemnego zrozumienia, istoty związku małżeńskiego, potęgi rodziny. Jesteście Państwo doskonałym wzorem dla przyszłych pokoleń – mówił wójt Andrzej Chabros. – Patrzymy na Was z podziwem, dumą i prawdziwym szacunkiem. Przez te wszystkie lata, które spędziliście razem, udowadnialiście, co jest w życiu najważniejsze, składając przy tym dowód oddania drugiej osobie. Pokazywaliście, że miłość jest dawaniem, a nie braniem, wznoszeniem, a nie burzeniem. Dziękuję za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za wasze uczucie, ofiarność, cierpienie, zrozumienie wszelkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia. Z tej okazji składam Państwu życzenia wielu kolejnych lat spędzonych razem, w zdrowiu, miłości i wzajemnym poszanowaniu – dodał wójt gminy.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!