Piknik w międzynarodowym towarzystwie
25 lipca 2014

W tym roku wakacje w gminie Ludwin upłyną pod znakiem atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Pierwszym z zaplanowanych, i od razu o charakterze międzynarodowym, był Transgraniczny Piknik „Po Zdrowie”, który odbył się w dniach od 19 do 22 lipca. Gwiazdą imprezy był zespół disco polo Skaner.

Piknik organizowano w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013 r. Gminie Ludwin partnerowało ukraińskie miasto Uściług. – Przyjechała do nas przeszło czterdziestoosobowa delegacja z Ukrainy – mówi wójt gminy Andrzej Chabros. – W pierwszym dniu zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe oraz spotkanie integracyjne przy grillu dla młodzieży. Punktem kulminacyjnym Pikniku „Po Zdrowie” była niedziela. Na naszym gminnym targowisku wystąpiły Klubu Seniora, zespół Golden Road, discopolowy Skaner i rockowa grupa z Łucka. Wszystkie koncerty cieszyły się dużą popularnością. Do tego przeprowadzono wiele konkursów i zabaw, pokazy ratownictwa medycznego i strażackiego, warsztaty kuchni dietetycznej, rajdy rowerowe i nordic walking. Mnóstwo atrakcji miały też dla siebie dzieci. Ponieważ charakter imprezy był głównie medyczny, więc uczestnicy mogli skorzystać m.in. z badań poziomu cukru, słuchu, ciśnienia, a także skorzystać z mammografii oraz porad dietetyka. Warto podkreślić, że te usługi były bezpłatne. Przez następne dni młodzież z Ukrainy zwiedzała ciekawe zakątki Lubelszczyzny oraz wypoczywała na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Do domu nasi goście zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia. Z projektu skorzystały również placówki medyczne, bo dla szpitali w Łęcznej i Łucku oraz naszej przychodni w Ludwinie został zakupiony sprzęt specjalistyczny – dodał wójt.
Organizacja Pikniku „Po Zdrowie” była pierwszym i poważnym przetarciem dla Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie, które 1 lipca 2014 roku zainaugurowało swoją działalność. Na okres wakacji w GCKiS, którego siedzibą jest miejscowa hala sportowo-widowiskowa, zaplanowano wiele atrakcyjnych zajęć, w tym zabawy integracyjne, spotkania z Bajkową Wróżką, zabawy i gry dydaktyczne, tańce, zajęcia kultury fizycznej pod hasłem „Sport to dobra zabawa”, a także warsztaty dziennikarskie. – Drzwi centrum dostępne są dla wszystkich, od godzinnych porannych do późnego wieczora – mówi dyrektor GCKiS Anna Czarnecka. – Zapraszamy szczególnie młodzież chętną tworzyć nową rzeczywistość swojej gminy. Chcemy, aby młodzi ludzie rozwijali swoje umiejętności, szukali nowych zainteresowań, spędzali czas kulturalnie i na sportowo. Otwarci jesteśmy na propozycje różnych zajęć oraz działań kulturalno-sportowych, na fajne i nowe formy pracy. Z otwartymi ramionami czekamy na wszystkie dzieci. Nikt w naszej placówce nie powinien narzekać na nudę, atrakcji zaplanowaliśmy naprawdę dużo – wyjaśnia.
– Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie ma służyć wszystkim naszym mieszkańcom, starszym i młodszym, ma być prawdziwym domem, w którym każdy będzie dobrze się czuł i chętnie spędzał swój wolny czas, z przyjemnością odpoczywając po ciężkiej pracy czy szkolnej nauce. Jestem przekonany, że wszyscy z radością będziemy korzystali z gościnności GCKiS – podkreślił wójt Andrzej Chabros.

Fot.
Więcej zdjęć z Pikniku „Po Zdrowie” znajduje się w zakładce Galeria.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!