Piłkarze jadą do Opola
8 sierpnia 2012

To były udane finały wojewódzkich igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych dla zawodników i zawodniczek z gminy Ludwin. W piłce nożnej mężczyzn zajęliśmy pierwsze miejsce, a w piłce nożnej kobiet drugie.

W tym roku igrzyska odbyły się w Łukowie. Wystartowało w nich półtora tysiąca uczestników, reprezentujących 18 powiatów i 44 gminy. W końcowej klasyfikacji zwyciężyły Tomaszów Lubelski i Rachanie. Spośród kilkunastu konkurencji sportowcy z Ludwina najlepiej spisali się w futbolu, mimo że nie byli umieszczani w gronie faworytów. W finale mężczyzn nasi piłkarze pokonali znacznie wyżej notowaną Włodawę, zdobywając złote medale. Bliskie sukcesu były też panie, jednak w meczu o pierwsze miejsce musiały uznać wyższość Łaszczowa.
Reprezentacja piłkarzy gminy Ludwin: Andrzej Macieńko, Paweł Szalast, Rafał Kalinowski, Grzegorz Szymaniak, Mateusz Grzesiak, Piotr Mika, Karol Sobów, Szymaniak Kamil, Marcin Żukowski.
Reprezentacja piłkarek gminy Ludwin: Czubacka Paulina, Marlena Kalinowska, Weronika Lepak, Dominika Przywara, Kalina Skoniecka, Monika Zabłotna.
Najlepsi sportowcy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zakwalifikowali się do reprezentacji województwa lubelskiego, która weźmie udział w ogólnopolskim finale igrzysk LZS. W tym roku zmagania zaplanowano od 23 do 25 sierpnia w Opolu.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!