Podium dla najmłodszej drużyny Ludwiniaka
21 marca 2013

Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy Ludwiniaka w turnieju „Kłosik Cup”, który 16 marca odbył się w Chełmie. W imprezie przeznaczonej dla chłopców rocznika 2004 i młodszych wzięło udział 7 zespołów.

W turnieju rywalizowano systemem „każdy z każdym” – opowiada trener chłopców Grzegorz Sajnaj. – Moi podopieczni rozegrali w sumie sześć spotkań: cztery mecze wygrali, jeden zremisowali i tylko raz schodzili z boiska pokonani, przegrywając minimalnie 0:1 ze zwycięzcą zmagań, drużyną TOP 54 Biała Podlaska. Nasza drużyna zaczęła turniej od pewnego zwycięstwa 3:0 z gospodarzem turnieju Kłosem Chełm. Dwie bramki zdobył Paweł Walenciuk i jedną Gabriel Szalast. Drugi mecz, zakończony wysokim zwycięstwem 4:1, rozegraliśmy z Orlikiem Lubartów. Trzy gole strzelił Kacper Brzyski, nasz najskuteczniejszy zawodnik, a czwartego dołożył Paweł Walenciuk. W kolejnym spotkaniu ulegliśmy 0:1 Białej Podlaskiej, tracąc bramkę w samej końcówce. Bardzo dobrze w tym meczu spisywał się nasz bramkarz Paweł Romańczuk, który wiele razy ratował swój zespół. Czwarty występ przyniósł kolejne zwycięstwo, tym razem 3:0 pokonaliśmy Orlęta Radzyń Podlaski. Dwie bramki strzelił Kacper Brzyski, a wynik ustalił Piotr Romańczuk. Następny nasz mecz z BKS Lublin trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie wygraliśmy go 2:1. Zwycięską bramkę na 5 sekund przed końcem zdobył dla nas Paweł Walenciuk, a asystował mu Gabriel Szalast. Bardzo dobre zawody rozegrał Paweł Walenciuk, z każdym turniejem poczynający sobie coraz pewniej. A trzeba zaznaczyć, że jest młodszy o rok od swoich kolegów. Na zakończenie zremisowaliśmy z PN Motor Lublin 1:1. Trochę szkoda, bo wygrana dałaby nam drugie miejsce. Niestety nie udało się utrzymać skromnego prowadzenia. Jednak trzecie miejsce to też świetny wynik, za co chłopcy otrzymali pamiątkowy puchar. Natomiast Paweł Romańczuk otrzymał indywidualne wyróżnienie, zostając najlepszym bramkarzem imprezy. Chłopcy przeżywają super przygodę z piłką nożną i już nie mogą doczekać się kolejnego turnieju – zakończył szkoleniowiec.

Wyniki:
Ludwiniak – Kłos Chełm 3:0 (P. Walenciuk 2, G. Szalast) * Ludwiniak – Orlik Lubartów 4:1 (K. Brzyski 3, P. Walenciuk) * Ludwiniak – Top 54 Biała Podlaska 0:1 * Ludwiniak – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (K. Brzyski 2, Piotr Romańczuk) * Ludwiniak – BKS Lublin 2:1 (P. Walenciuk 2) * Ludwiniak – PN Motor Lublin 1:1 (K. Brzyski).
Końcowa klasyfikacja:
1. Top 54 Biała Podlaska – 16 punktów
2. PN Motor Lublin – 14
3. Ludwiniak Ludwin – 13
4. BKS Lublin – 7
5. Kłos Chełm – 4
6. Orlęta Radzyń Podlaski – 4
7. Orlik Lubartów – 1
Skład Ludwiniaka: Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Patryk Bodzak, Gabriel Szalast, Adrian Pachucki, Adrian Niziołek, Paweł Walenciuk, Kacper Brzyski.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!