Podsumowanie jesieni w wykonaniu juniorów
28 listopada 2021

Piłkarze Ludwiniaka z rocznika 2004 po niezwykle udanej wiośnie sezonu 2019/20, który zakończyli jako mistrzowie ligi okręgu Lublin w kategorii juniorów młodszych, w dobrych nastrojach i z nowymi nadziejami przystępowali do sezonu 2020/21. Uchodzili nawet za ekipę aspirującą do najwyższych celów.
Dużą zmianą dla ludwinian okazało się przejście do rocznika juniora starszego. Nasza kadra oparta jest przede wszystkim na chłopcach urodzonych w 2004 roku, natomiast starsi, jak Łukasz Jośko, Kuba Chyrchel czy Kacper Bojarczyk, pomimo pełnienia istotnej roli w drużynie, stanowili jednak jej mniejszość. W związku z tym skład uzupełniany był także chłopcami nawet dwa lata młodszymi, niż rocznik wiodący.
Umiejętności piłkarskie w większości meczów leżały po naszej stronie, ale doświadczenie, zorganizowane taktyczne, cwaniactwo, a także przygotowanie fizyczne i motoryczne często było atutem naszych przeciwników, co widać było szczególnie w spotkaniu ze Stacją Nałęczów (ostatnim jesienią), w którym ulegliśmy różnicą kilku goli, otrzymując od przeciwnika lekcję futbolu. Każdy z pozostałych meczów, nawet przegranych, dostarczał emocji, a potyczki niejednokrotnie obfitowały w bramki z obu stron i stały na naprawdę dobrym poziomie sportowym. Niestety ze względu na dużą ilość wycofanych drużyn, walkowerów czy pauz, nasza drużyna nie rozegrała zbyt wielu spotkań, nad czym ubolewali przede wszystkim zawodnicy i ich trener Filip Ogórek. W końcu podstawą nauki gry w piłkę jest właśnie rozgrywanie jak największej ilości meczów, a te, często bez wyznaczonego sędziego, bądź odwoływane, znacznie to utrudniają.
Ostatecznie pierwszą rundę w roczniku juniora starszego udało nam się zakończyć na 6 miejscu z dorobkiem 11 punktów w 9 spotkaniach, co stanowi dla juniorów Ludwiniaka trudniejszą pozycję wyjściową. Na pocieszenie jednak, w drugiej rundzie może być już tylko lepiej.
W rundzie jesiennej występowaliśmy w składzie:
bramkarze: Mateusz Stańkowski, Bartłomiej Radko;
obrońcy: Łukasz Stadnik, Kacper Marzec, Piotr Olejnik, Kacper Galant, Filip Czubacki, Jakub Chyrchel, Kacper Bojarczyk, Filip Krępacki;
pomocnicy: Błażej Chapuła, Filip Prokop, Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Szymon Szkuat, Jakub Chołyk;
napastnicy: Gabriel Szalast, Adrian Spaczyński, Łukasz Jośko, Maciej Antoniewski.
W dalszym ciągu kontuzjowany jest Piotrek Stadnik, który zerwał więzadła w kolanie. Życzymy mu zdrowia i oczekujemy na jak najszybszy powrót na boisko.
Szczególne podziękowanie kierujemy do firmy Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., wspierającej nasz klub.Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!