„Ponad Wszystko”
4 października 2017

„Ponad Wszystko” to książka naszej lokalnej poetki Katarzyny Olszewskiej. Jej promocja odbyła się 15 września 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie.

Katarzyna Olszewska urodziła się 8 maja 1990 roku w Lublinie. Zamieszkała w Kolonii Stara Wieś, gmina Łęczna położonej wśród malowniczych jezior.

Jak mówi sama poetka – [i]”W każdym wierszu odnajduję siebie, wyrażam to z takimi emocjami… Po prostu myśli przelewam na papier. Jest to dosłownie dwie, trzy minuty i jest mój piękny utwór literacki.”
[/i]
Od 7 lat tworzy swoje utwory. Przez dłuższy czas chowała je do szuflady. Uczęszczała na warsztaty literackie w Wojewódzkiej Bibliotece w Lublinie, tam już po pierwszych warsztatach debiutowała wierszem „Miłość”, który został zamieszczony w Antologii utworów literackich z niecierpliwością ostatecznej formy Konkurs Literacki Kajet 2016. Udziela się w kościele, czytając utwory religijne. Współpracowała z takimi czasopismami „Nasz Ludwin”, „Polesie”, „Wspólnota Łęczyńska”. Kilkakrotnie udzielała wywiadu dla Radia Lublin.

[i]”Kocham pisać i pragnę przekazywać moim czytelnikom to jaka na prawdę jestem. Cieszę się że doszłam tak wysoko sama. W życiu ważne jest PONAD WSZYSTKO by się nie poddawać. Dlatego każdy wiersz jest moim własnym przeżyciem i ważnym krokiem do przodu. ”
[/i]
POECI
Na ścianie wydrapany
W słowach schowany
Wydrążony u czubka nosa
Pajęcza nić rozstraja się troi
W sygnaturze ubrany na grzbiecie
W mózgu człowieka, lecz czy
Kiedyś ktoś na niego spojrzy
Zazdrość puszcza się w atramencie
Przyszyty guzikiem płaszcz filcowy
Cichy niepozorny czy dla świata stworzony
Zatrzymaj się i zadumaj choć na chwilę
Tu spoczął ktoś wielki dla myśli i pióra

Źródło: Ponad Wszystko – Katarzyna Olszewska

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!