Powiat łęczyński został objęty czerwoną strefą!
2 października 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie, decyzją Ministra Zdrowia Powiat Łęczyński oznaczony został czerwoną strefą. Oznacza to  wprowadzenie dodatkowych obostrzeń sanitarnych przy prowadzeniu pewnych rodzajów działalności i organizacji wydarzeń.

W powiatach przypisanych do obszaru „czerwonego” wprowadzone zostają następujące obostrzenia, które będą obowiązywać od najbliższej soboty, tj. 3 października 2020 r.:

 • Noszenie maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej;
 • Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności;
 • Zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych;
 • Limit w lokalach gastronomicznych: 1 osoba na 4 m2 lokalu;
 • Limity w siłowniach i klubach fitness to 1 osoba na 10 m2;
 • W kinach będzie obowiązywać limit 25 procent zajętych miejsc;
 • Zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos;
 • W kościołach i miejscach kultu religijnego może być maksymalnie połowa liczby osób, która może zmieścić się w świątyni. Jeżeli uroczystość religijna odbywa się na otwartym powietrzu, może w nim wziąć udział 150 osób przy zachowaniu dystansu społecznego i zakryciu nosa i ust;
 • Wesela i inne uroczystości „rodzinne” – limit 50 osób z wyjątkiem obsługi;
 • Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju – limit 50 osób z wyjątkiem obsługi;
 • Zakaz organizowania kongresów i targów;
 • Transport zbiorowy – 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe    co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego;
 • Zakaz korzystania z parków rozrywki;
 • Zakaz korzystania z sanatoriów i uzdrowisk;
 • Zakaz działalności usługowej obejmującej poprawę kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z), czyli łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mających na celu poprawę samopoczucia.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!