„Pożegnanie lata” w Piasecznie
4 października 2018

30 września w promieniach jesiennego słońca żegnaliśmy tegoroczne, bardzo dla nas łaskawe lato. Na nowym boisku szkolnym zgromadziła się społeczność szkolna i rodzice. Wśród zaproszonych gości obecny był Wójt Gminy Ludwin- Pan Andrzej Chabros, Sekretarz Gminy Ludwin- Pan Szymon Czech, Przewodniczący Rady Gminy Ludwin- Pan Wojciech Szymański, Zastępca Przewodniczącego Gminy Ludwin -Pani Małgorzata Wiączek, proboszcz parafii Rogóźno – ksiądz Waldemar Taracha,  radni oraz sołtysi okolicznych wsi. Na pożegnanie lata przygotowaliśmy wiele atrakcji. I tak klasa V zaprezentowała inscenizację ,, Bajki o rybaku i rybce”, przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt. ,,Kolorowe liście”, uczeń klasy IV Piotr Kuśmierz wykonał trzy utwory muzyczne na instrumentach klawiszowych i na flecie. Swoimi umiejętnościami aktorskimi pochwalili się również rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu na rzecz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie ,,Skrzydła”. Rozbawili nas do łez swoją wersją ,,Kopciuszka”. Po części artystycznej głos zabrał Pan Wójt, który wyraził wdzięczność zaangażowanym w organizację festynu. Złożył też obietnicę budowy sali sportowej.

Pani Dyrektor Elżbieta Wróbel podziękowała Radzie Rodziców za przygotowanie kiermaszu ciast i poczęstunku, który składał się z owoców oraz z przepysznego smalcu i ogórków kiszonych. Państwo Marcelina i Piotr Dudowie oraz Państwo Małgorzata i Grzegorz Wiączkowie zasponsorowali kiełbasę na ognisko. Natomiast Pan Wójt ufundował dzieciom batoniki i soki. Podczas festynu odbyła się zainicjowana przez Stowarzyszenie ,,Skrzydła” licytacja koszulki sportowej z podpisami piłkarek ,,Górnika Łęczna” oraz albumu z autografem Beaty Kozidrak.

Tradycyjnie już największą atrakcją okazał się dmuchany zamek i bańki mydlane. Oblegane było również ognisko, przy którym można było upiec kiełbasę. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Pan Marek Wąsik, który inicjował zabawę taneczną na scenie i wokół niej.

Po raz kolejny okazało się, że wspólna zabawa najlepiej łączy pokolenia.

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!