„Pożegnanie lata” w Piasecznie
23 października 2017

W niedzielę, 8 października, w Szkole Podstawowej w Piasecznie społeczność szkolna przy wsparciu rodziców, uczniów, pracowników szkoły i nauczycieli zorganizowała festyn rodzinny „Pożegnanie lata”. W piaseczyńskiej szkole stał się on już coroczną tradycją.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy Ludwin – Pana Andrzeja Chabrosa, proboszcza parafii Rogóźno – księdza Waldemara Tarachy, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie – Pani Anny Czarneckiej, referenta oświaty w Ludwinie – Pani Joanny Guz, przyjaciół szkoły, m.in. Pana Marka Wacha, Pani Alicji Sendłak i organizatorów projektu „60+” na czele z jego koordynatorką, Panią Anną Wójcik.
Festyn rodzinny rozpoczął się od pokazów sztuk walki taekwondo w wykonaniu dzieci uczestniczących w tego typu zajęciach organizowanych na terenie szkoły. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie klasy „0”, przedstawiając taniec ludowy. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach, sponsorowanych przez uczestników projektu „60+”.
Kolejnym punktem programu artystycznego był występ taneczny z pałeczkami w wykonaniu trzecioklasistów. Na końcu swoje wersje tańca współczesnego przedstawiły dwie żeńskie grupy taneczne – młodsza i starsza – które ćwiczą co tydzień w szkole na zajęciach dodatkowych z tańca sportowego, prowadzonych przez Panią współpracującą z GCKiS w Ludwinie.
Po wszystkich pokazach dzieci i młodzieży głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Wróbel, dziękując rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu festynu, upieczenie pysznych ciast i obecność, pomimo deszczowej aury. Pani Dyrektor wyraziła również słowa wdzięczności skierowane do Wójta Gminy Ludwin – Pana Andrzeja Chabrosa, dzięki któremu przy szkole w Piasecznie powstało profesjonalne boisko do gry w piłkę nożną. Wkład finansowy Gminy był nieodzowną pomocą w realizacji tego przedsięwzięcia, z którego najbardziej cieszą się uczniowie. To oni, pomimo deszczu, zainaugurowali otwarcie boiska, rozgrywając na nim pierwszy mecz. Słowa podziękowań trafiły również do uczestników projektu „60+” – sponsorów strojów ludowych dla dzieci z przedszkola i zerówki.
„Pożegnanie lata” w Piasecznie upłynęło w miłej atmosferze. Dzieci, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście degustowali przysmaki przygotowane przez Radę Rodziców. Czas minął na rozmowach i wspólnym świętowaniu zakończenia letniego sezonu. Mamy nadzieję, że za rok spotkanie w Piasecznie spotka się z równie dużym zainteresowaniem.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!