Prestiżowa Nagroda dla Starostwa
6 grudnia 2011

Wysiłek przy pracy nad nowym portalem www.turystyka-pojezierze.pl został doceniony. Wczoraj Starosta Łęczyński Adam Niwiński odebrał „Kryształową Elkę” z rąk Dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Piotra Franaszka. Choć konkurencja deptała nam po piętach w kategorii „strona internetowa” Starostwo zdobyło I miejsce.
„Skarbem Powiatu Łęczyńskiego są jego jeziora i przynależność do Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Turystyka jest dziedziną, którą stale należy rozwijać, dlatego naszym priorytetem jest promocja walorów jakie posiadamy, unikatowych na skalę regionu. Portal, który udało nam się stworzyć w sposób znaczący przyczyni się do realizacji tego celu” – powiedział Starosta Adam Niwiński odbierając nagrodę.
Portal turystyczny Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego został doceniony przede wszystkim za nowatorskie podejście. Atrakcyjność zawartej treści będzie służyć turystom przy zwiedzaniu barwnych zakątków naszego pojezierza. Korzystając z aplikacji planera turystycznego na własną rękę można stworzyć trasę wycieczki, a poprzez wydruk sam stworzy własną mapę wyprawy! Turysta korzystający z planera może również wybrać jedną z kilku zaproponowanych szlaków rowerowych. Po wybraniu trasy zostaje przekierowany na flashbook z interaktywnym przewodnikiem rowerowym, który może pobrać w formacie pdf, wydrukować lub ściągnąć w formacie mp3 jako audioprzewodnik. Efektowna i niepowtarzalna szata graficzna, wyróżnia go spośród innych serwisów internetowych. Zdjęcia autorstwa Marcina Nawrockiego, stanowiące tło strony, doskonale oddają klimat i charakter Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, podkreślając jego główne atuty tj. bogactwo przyrody, kameralność, spokój i ciszę.
Przyznając nagrodę naszemu portalowi jury konkursowe wzięło pod uwagę m.in. jego atrakcyjność wizualną, atrakcyjność treści, nowatorstwo podejścia i kreatywność rozwiązań, a także podjęte działania promocyjne i ich efektywność.
„Tworząc stronę chcieliśmy spełnić oczekiwania turysty. Aby temu sprostać należało wyjść poza ramy podziału administracyjnego. Promocję naszego powiatu opieramy zatem na potencjale całego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, jako niezwykłej i kameralnej przestrzeni. Turysta przyjeżdżając do nas nie chce pozostać w jednym miejscu. Jego interesuje również najbliższe 100 km. Efekt finalny przedsięwzięcia to wynik współpracy wielu podmiotów, które zaprosiliśmy do współredagowania portalu”. – dodaje Małgorzata Kolary-Woźniak Naczelnik Wydziału FIRP.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas konferencji „Marka Lubelskie narzędziem rozwoju regionu”, która odbyła się 1 grudnia na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych projektów służących promocji regionalnych produktów.
Oprócz kategorii strona Internetowa Kryształową Elkę przyznano w 4 innych:
1. Komunikacja marketingowa
2. Produkt markowy
3. Wydarzenie
4. Wydawnictwo promocyjne

Przypomnijmy, że strona www.turystyka-pojezierze.pl powstała w ubiegłym roku, w ramach projektu „Magia miejsc. Promocja walorów turystycznych Lubelszczyzny” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Pomysłodawcą i realizatorem innowacyjnego przedsięwzięcia był Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Przy świetnej współpracy z wykonawcą strony- krakowską firmą EURA 7 udało zrealizować się cel. Portal został utworzony w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania turystów, ale także mieszkańców naszego regionu. Ma służyć jako kompleksowe źródło informacji turystycznej na temat Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. Strona jest jednym z elementów budowy marki Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego i kreowania pozytywnego wizerunku pojezierza. Serwis jest również platformą umożliwiającą promocję lokalnych firm, działających w branży turystycznej. Przy jego redagowaniu współpracujemy z wieloma partnerami z całego regionu. Jej administratorem jest działające w ramach Wydziału Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji Powiatu Lokalne Centrum Informacji Turystycznej.
Zapraszamy do współpracy: [email protected], Starostwo Powiatowe w Łęcznej al. Jana Pawła II 95a 21-010 Łęczna, tel. (081) 752 11 82 oraz do obejrzenia zwycięskiej strony:
www.turystyka-pojezierze.pl