Promocja na międzynarodowej arenie
5 czerwca 2012

W poniedziałek do Łęcznej zawitali uczestnicy XXIV Kongresu Europejskiej Federacji Łąkarskiej. Podczas spotkania swoje oferty promocyjne prezentowały między innymi gminy, w tym także Ludwin. I to nasze stoisko było najbardziej oblegane przez przybyłych gości.

Kongres dopiero po raz pierwszy trafił do Polski. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń naukowych z zakresu wykorzystywania zasobów trwałych użytków zielonych w Europie. Program składa się z wykładów plenarnych, warsztatów, kursów dla młodych naukowców oraz sesji naukowych. To również okazja do zaprezentowania potencjału polskiego rolnictwa oraz walorów przyrodniczo-kulturowych Lubelszczyzny.

Impreza gościła na stadionie Górnika Łęczna. A składały się na nią występy artystyczne, mecz piłkarski i prezentacja promocyjna stowarzyszeń i samorządów. Największe wrażenie zrobiła gmina Ludwin. To przy naszym pawilonie zebrał się tłum gości, rozkoszujących się przygotowanymi specjałami. – Z każdej strony sypały się na nas komplementy – podkreśla wójt Andrzej Chabros, gospodarz stoiska. – Jednak nic dziwnego, bo nasza propozycja była imponująca i urozmaicona. Wszystkie potrawy były przepyszne. Każdy chciał spróbować pieczonego prosiaka, ryb, wędlin, pieczywa i nalewek. To była świetna reklama gminy Ludwin. Chciałbym podziękować naszym wystawcom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oferty, poświęcając swój czas i wkładając pracę.

Stoisko promocyjne gminy Ludwin podczas XXIV Kongresu Europejskiej Federacji Łąkarskiej w dniu 4 czerwca 2012 roku w Łęcznej przygotowali:
Wiesław Wójcik (pieczone prosię), Jan Bagnosz (wędlina i wyroby mięsne), Czesław Durys (ryby smażone i wędzone), Grzegorz Sułek (ryby smażone), Gminna Spółdzielnia „SCh” w Ludwinie (pieczywo), Bogdan Ładowski (wystawa obrazów), zespół ludowy „Zezulanie”, młodzież Gimnazjum Publicznego w Ludwinie.

Zdjęcia znajdują się w katalogu galeria.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!