“PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ – POSADŹMY DUŻE DRZEWO PRZY SZKOLE” Szkoła Podstawowa w Dratowie
19 listopada 2019

13.11.2019 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W związku ze zwycięstwem klasy V w konkursie “PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ – POSADŹMY DUŻE DRZEWO PRZY SZKOLE” , który był realizowany w ramach programu “Duże drzewa dla powiatu łęczyńskiego” i  współpracy LW Bogdanka i Fundacja Krajobrazy na terenie naszego szkolnego ogrodu została zasadzona lipa drobnolistna.  Niezwykłe jest to, że „sadzonka” ma ponad 10 m i ok. 15 lat. Rzadko się zdarza by sadzono tak duże drzewo, wymagało to bowiem użycia ciężkiego sprzętu- dźwigu i pracy kilku ludzi. Wydarzenie zaakcentowaliśmy występem klas 3 i 5, które przybliżyło nam jak ważne są drzewa w otoczeniu człowieka i jak wiele korzyści daje lipa. Dodatkowo padły słowa przysięgi, że będziemy dbać o nowe drzewo i świętować rocznice tej uroczystości. Do występu uczniów przygotowała pani Renata Mazurek. Po części artystycznej cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście:  Przedstawiciele Fundacji Krajobrazy, Wójt Gminy Ludwin, przedstawiciele LW Bogdanka, Dyrekcje wraz z delegacjami ze szkół w Piasecznie, Zezulinie i Nadrybiu przeszliśmy na teren przy szkole by zobaczyć sadzenie „dużego drzewa” . Prezes Fundacji pokrótce opowiedział jak istotne znaczenie ma takie duże drzewo dla środowiska. Symboliczne zasypanie sadzonki dokonali zaproszeni goście, Pani Dyrektor Katarzyna Hałas oraz Uczniowie klasy 5. Dodatkową nagrodą i atrakcją było wyznaczenie i opisanie ścieżki dendrologicznej, którą jako pierwsza obejrzała klasa 5. Dodatkowo klasa 5 otrzymała drobne upominki od LW Bogdanka.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi , że to właśnie naszej szkole przypadła ta nagroda.  Jest to znaczący symbol , który zapisze się w historii naszej placówki.  Obecnie trwają wybory jak nazwiemy  nasz nowy obiekt w szkolnym ogrodzie.

Warto nadmienić, że do zwycięstwa przyczynili się nie tylko wychowawca klasy 5 i pani Agnieszka Macuba, ale także wszyscy pracownicy szkoły na czele z panem Mirkiem Bochniarzem, który wkłada dużo pracy by teren wokół szkoły wyglądał tak pięknie.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!