Pub 30-stka został mistrzem ligi halowej
3 lutego 2017

W tym roku nowym mistrzem Ligi Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ludwin została drużyna Pub 30-stka, która dopiero przed ostatnią kolejką objęła prowadzenie w I lidze. Najlepszy zespół z ostatnich lat – Anonim, zakończył rozgrywki na drugim miejscu, ze stratą 3 punktów do pierwszego miejsca.

Zdecydował o tym bezpośredni mecz w przedostatniej kolejce pomiędzy tymi zespołami, zakończony zwycięstwem 3:2 Pub 30-stki. Do finału Pucharu Ligi awansowały również te zespoły i tym razem także górą był Pub 30- stka, który drugi raz w tym dniu okazał się lepszy od Anonimu, pokonując rywala 3:1. Dla zwycięzców bramki w finale zdobyli: Paweł Chochowski, Grzegorz Klimkiewicz i Sławomir Skorupski a dla przegranych Karol Bujak.
Trzeba obiektywnie przyznać, że w przekroju całych rozgrywek były to dwie najlepsze drużyny, personalnie również. Przypomnijmy, że w zespole Pub 30-stka, który założył Karol Sobów, grał Grzegorz Bronowicki, wychowanek Górnika Łęczna, później zawodnik Legii Warszawa, a reprezentant Polski, który na Stadionie Śląskim na swoim skrzydle pozbawił ochoty do gry samego Cristiano Ronaldo. Fajnie, że mamy okazję w Ludwinie gościć tak znanego byłego piłkarza. Z kolei w Anonimie grał m.in. Michał Zuber, znanych z występów w I-ligowym wówczas Górniku Łęczna, a obecnie zawodnik Lewartu Lubartów. Trzecie miejsce w lidze zajął GS Ludwin, a czwarte Młode Wilki. Kadry tych zespołów oparte były głównie na zawodnikach miejscowego klubu Ludwiniak.
Najlepszym zawodnikiem ludwińskiej ligi został wspomniany Grzegorz Bronowicki (Pub 30-stka), najlepszym bramkarzem Marek Kowalik (Anonim), a królem strzelców Paweł Chochowski (Pub 30-stka), zdobywca 15 goli.
W tegorocznych rozgrywkach nie zabrakło meczów stojących na wysokim poziomie. Nic dziwnego, bo już od pewnego czasu I liga jest naprawdę mocna, w której występuje coraz więcej znanych zawodników. Przekonują się o tym najbardziej zespoły awansujące z II ligi, gdzie wcześniej nie ponoszą żadnej porażki, a w wyższej lidze przeważnie kończą rozgrywki w dolnych rejonach tabeli.
W II lidze mistrzostwo już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie drużyna założona przez Marka Haładusa o nazwie Pędzące Żółwie. Wicemistrzem został GPD-1, a na trzecim miejscu uplasował się zespół Oldbojów Ludwin. Na czwartym miejscu rozgrywki zakończyli zawodnicy Perły Boiz, którzy przez kilka kolejek byli nawet liderami. Jednak od połowy ligi, aż do samego już końca, słabli z każdym meczem. Na siódmej pozycji z dorobkiem czterech zwycięstw zakończyła rozgrywki najmłodsza drużyna w lidze – Młody Ludwiniak, który pokazał się z całkiem dobrej strony w rywalizacji z dużo starszymi od siebie rywalami.
Najlepszym zawodnikiem II ligi został Alan Kociuba (Pędzące Żółwie), najlepszym bramkarzem Łukasz Bieniek (GPD-1), a królem strzelców – z dorobkiem 21 bramek – Paweł Cyfra (GPD-1).
Uroczyste zakończenie rozgrywek odbyło się 29 stycznia, z udziałem m.in. wójta Andrzeja Chabrosa, przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Szymańskiego, radnych oraz dyrektor GCKiS Anny Czarneckiej. – Z dużą przyjemnością można było obserwować ligową rywalizację, stojącą na wysokim poziomie i pełną emocji. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba było czekać w napięciu do samego końca. Cieszę się, że nasza hala jest miejscem tętniącym życiem, w którym spotykają się piłkarze różnych pokoleń, przyciągającym sympatyków sportu nie tylko z terenu gminy, ale także całego powiatu, a nawet Lublina. Nasza liga ma już kilkunastoletnią tradycję, udanie propagując sport oraz promując gminę Ludwin. Dziękuję organizatorom oraz składam gratulacje wszystkim uczestnikom i zwycięzcom naszych rozgrywek, którzy pokazali swoje wielkie zaangażowanie, serce do gry i umiejętności. Dziś każdy uczestnik jest zwycięzcą – powiedział wójt Andrzej Chabros.
[b]Składy najlepszych drużyn[/b]
[b]I liga[/b]
[b]Pub 30-stka:[/b] Karol Sobów, Paweł Chochowski, Jarosław Pawelec, Grzegorz Czerniak, Grzegorz Klimkiewicz, Łukasz Witkowski, Sławomir Ryć, Grzegorz Bronowicki, Sławomir Skorupski.
[b]Anonim:[/b] Karol Bujak, Marek Kowalik, Michał Zuber, Kamil Dubicki, Piotr Roczon, Michał Zielony, Dominik Buczyński, Jacek Tymosiak, Tomasz Tymosiak, Adrian Tarczyluk, Krzysztof Bodziak, Maciej Iwanicki.
[b]GS Ludwin:[/b] Grzegorz Sajnaj, Andrzej Czubacki, Piotr Pasieczny, Daniel Rodak, Adam Pikul, Konrad Broński, Mateusz Wasilewski, Mirosław Stachański, Grzegorz Oniszczuk
[b]II liga[/b]
[b]Pędzące Żółwie:[/b] Marek Haładus, Paweł Kowalik, Alan Kociuba, Łukasz Wróbel, Kamil Ikwanty, Paweł Grotnik, Sebastian Iskra, Wiktor Iskra, Krzysztof Ryć, Grzegorz Gargol, Piotr Sochaj, Bartłomiej Jarosz.
[b]GPD-1:[/b] Łukasz Socha, Łukasz Bieniek, Łukasz Socha II, Paweł Cyfra, Mateusz Tołubiński, Radosław Sternik, Daniel Bodnar, Rafał Ożóg, Dawid Kowalski, Sebastian Głowniak, Przemysław Bednaruk, Grzegorz Kwietniewski, Dariusz Ryć, Cezary Zawrotniak.
[b]Oldboje Ludwin:[/b] Grzegorz Różycki, Karol Różycki, Wiesław Bodzak, Ryszard Białek, Paweł Golczuk, Jarosław Bodzak, Krzysztof Ludwikowski, Patryk Ludwikowski, Dawid Lipski, Kazimierz Brzozowiec, Jacek Wilczek, Daniel Kurdulewski, Henryk Pietrzela, Łukasz Rakoczy.
[b]Finał Pucharu Ligi[/b]
Pub 30 STKA – Anonim 3:1 (Paweł Chochowski, Sławomir Skorupski, Grzegorz Klimkiewicz – Karol Bujak)
[b]Tabela I ligi[/b]
1. Pub 30-stka 14 36 54:16
2. Anonim 14 33 37:11
3. GS Ludwin 14 24 25:24
4. Młode Wilki 14 23 27:22
5. Rafalscy J.H.J.S. 14 21 17:17
6. Copacabana 14 17 23:29
7. Czarna Mamba 14 8 14:32
8. KS Serniki 14 1 15:60
Najlepszy zawodnik: Grzegorz Bronowicki (Pub 30-stka).
Najlepszy bramkarz: Marek Kowalik (Anonim).
Król strzelców: Paweł Chochowski (Pub 30-stka) – 15 goli.
[b]Tabela II ligi[/b]
1. Pędzące Żółwie 14 32 39:13
2. GPD-1 14 27 45:23
3. Oldboje Ludwin 14 26 41:34
4. Perła Boiz 14 20 28:36
5. Tic-Tac 14 17 28:31
6. Wolni Strzelcy 14 17 26:29
7. Młody Ludwiniak 14 12 19:40
8. Polonia Łęczna 14 10 17:39
Najlepszy zawodnik: Alan Kociuba (Pędzące Żółwie).
Najlepszy bramkarz: Łukasz Bieniek (GPD-1).
Król strzelców: Paweł Cyfra (GPD-1) – 21 goli.

Fot. Grzegorz Sajnaj, Katarzyna Tkaczyk

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!