Puchar Starosty dla Ludwina!
5 czerwca 2012

Tego chyba mało kto się spodziewał – w II Samorządowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Powiatu Łęczyńskiego najlepszy okazał się zespół z Ludwina! Impreza odbyła się 2 czerwca na Orliku w Cycowie.

Do zmagań przystąpiło 7 ekip: Starostwo Powiatowe Łęczna, Urząd Gminy Spiczyn, Urząd Gminy Ludwin, Urząd Gminy Cyców, Urząd Gminy Puchaczów, Urząd Miasta Łęczna, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej.
W pierwszym meczu nasi zawodnicy bezbramkowo zremisowali z policjantami, którzy wywalczyli puchar przed rokiem. W kolejnym ludwinianie pokonali gospodarzy 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Arkadiusz Gramoszek. Natomiast w ostatnim spotkaniu w grupie piłkarze dowodzeni przez wójta Andrzeja Chabrosa nie dali żadnych szans ekipie z Puchaczowa. To była gra do jednej bramki. Wynik 6:0 nie wymaga komentarza.
Ludwin zajął pierwsze miejsce w swojej stawce i dzięki temu trafił do finału. Z drugiej grupy awans zdobył Spiczyn, dysponujący bardzo młodym składem.
Mecz o pierwszą lokatę był bardzo zacięty. Wynik otworzył Paweł Golczuk, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach rywali. W końcówce jednak UG Spiczyn doprowadził do wyrównania. O wszystkim musiały rozstrzygnąć rzuty karne, które lepiej wykonywał UG Ludwin. Swoje próby wykorzystali Paweł Golczuk i Daniel Kurlak. Jednak prawdziwym bohaterem okazał się nasz bramkarz Tomasz Wąsik, zasłużenie wybrany najlepszym golkiperem turnieju. – Nie byliśmy umieszczani w gronie faworytów, dlatego zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej – mówi wójt Andrzej Chabros. – Okazaliśmy się „czarnym koniem” imprezy. Udowodniliśmy również, że sport w naszej gminie stoi na wysokim poziomie.
Skład Ludwina:
Andrzej Chabros, Arkadiusz Gramoszek, Paweł Golczuk, Tomasz Wąsik, Wiesław Bodzak, Grzegorz Różycki, Daniel Kurlak, Wacław Wójtowicz.
Grupa A
UG Cyców – UG Puchaczów 3:0, UG Ludwin – Policja Łęczna 0:0, UG Cyców – UG Ludwin 0:1 (Arkadiusz Gramoszek), Policja Łęczna – UG Puchaczów 1:0, UG Ludwin – UG Puchaczów 6:0 (Paweł Golczuk – 3, Daniel Kurlak – 2, Grzegorz Różycki – 1), UG Cyców – Policja Łęczna 1:0.
1. UG Ludwin – mecze: 3, punkty: 7, bramki: 7:0
2. UG Cyców – mecze: 3, punkty: 6, bramki: 4:1
3. Policja – mecze: 3, punkty: 4, bramki: 1:1
4. UG Puchaczów – mecze: 3, punkty: 0, bramki: 0:10
Grupa B
Starostwo Powiatowe – UG Spiczyn 0:1, UG Spiczyn – UM Łęczna 1:0, Starostwo Powiatowe – UM Łęczna 1:4.
1. UG Spiczyn – mecze: 2, punkty: 6, bramki: 2:0,
2. UM Łęczna – mecze: 2, punkty: 3, bramki: 4:2,
3. Starostwo Powiatowe – mecze: 2, punkty: 0, bramki: 1:5
Mecze o miejsca – 7 miejsce: UG Puchaczów, 5 miejsce: Starostwo Powiatowe – Policja Łęczna 2:1, 3 miejsce: UG Cyców – UM Łęczna 1:2, 1 miejsce: UG Ludwin – UG Spiczyn 1:1 (Paweł Golczuk – Dariusz Fiuk), rzuty karne.2:0
doprowadzając do konieczności rozgrywania rzutów karnych. Zawodnicy Ludwina wykonywali je skuteczniej i ostatecznie wygrali turniej.
Klasyfikacja końcowa: 1. UG Ludwin, 2. UG Spiczyn, 3. UM Łęczna, 4. UG Cyców, 5. Starostwo Powiatowe, 6. Policja Łęczna, 7. UG Puchaczów.

Fot. Wiktor Piotrowski

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!