Razem w obronie Bogdanki
5 kwietnia 2016

Europoseł Krzysztof Hetman, Radny Sejmiku Krzysztof Bojarski oraz samorządowcy z terenu powiatu łęczyńskiego, w tym Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros, wspólnie stanęli w obronie kopalni w Bogdance. Swój sprzeciw przeciw ratowaniu śląskich kopalń kosztem Bogdanki wyrazili podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 kwietnia w Łęcznej.

W konferencji udział wzięli: Poseł do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Hetman, Radny Sejmiku Wojewódzkiego – Krzysztof Bojarski, Starosta – Roman Cholewa, Burmistrz Łęcznej – Teodor Kosiarski oraz wszyscy wójtowie z terenu powiatu łęczyńskiego: Wójt Gminy Cyców – Wiesław Pikuła, Wójt Gminy Ludwin – Andrzej Chabros, Wójt Gminy Milejów – Tomasz Suryś, Wójt Gminy Puchaczów – Andrzej Grzesiuk, Wójt Gminy Spiczyn – Dorota Szczęsna.

Podczas konferencji podpisano następujące oświadczenie, w którym organizatorzy wyjaśniają powody swojego zaniepokojenia:

[i]Łęczna, 4 kwietnia 2016 r.

Oświadczenie
W ostatnim czasie z ogromnym niepokojem przysłuchujemy się informacjom dotyczącym funkcjonowania kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Nagły spadek akcji giełdowych i rosnący niepokój wśród załogi to efekt m.in. zapowiedzi płynących z Ministerstwa Energii dotyczących finansowego wsparcia Katowickiego Holdingu Węglowego. Według zapowiedzi w/w wsparcie miałoby odbyć się kosztem kopalni w Bogdance.
Kategorycznie sprzeciwiamy się przymusowej „składce” na ratowanie śląskich kopalń przez głównego udziałowca LW Bogdanka S.A, jakim jest Enea S.A. Nasza kopalnia nie może być przysłowiową kroplówką dla upadającego holdingu.
„Bogdanka” jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych kopalni węgla kamiennego w Polsce. Jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego, wyróżniających się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych, wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych. To również jeden z największych pracodawców w województwie lubelskim.
Apelujemy do polskiego Rządu i parlamentarzystów z województwa lubelskiego, w szczególności tych, którzy w czasie kampanii wyborczej obiecywali współpracę z „Bogdanką” o roztropne decyzje i pracę na rzecz rozwoju naszej kopalni.
Jednocześnie deklarujemy wsparcie dla załogi kopalni LW „Bogdanka” S.A, w staraniach o zachowanie niezależności w ramach grupy Enea.

Do wiadomości:
1. Prezes Rady Ministrów
2. Minister Skarbu Państwa
3. Minister Energetyki
4. Prezes Zarządu LW „Bogdanka” S.A.
5. Media[/i]

Informacja i zdjęcia pochodzą ze strony www.powiatleczynski.pl

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!