Regaty – V Piknik Korsarski o Puchar Wójta Gminy Ludwin
28 czerwca 2021

W najbliższy weekend odbędą się „Regaty V Piknik Korsarski – o Puchar Wójta Gminy Ludwin” w klasie Korsarz. . Organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Lubelska Grupa Regatowa, a wyłącznym sponsorem gmina Ludwin.

Przygoda żeglarska nad jeziorem Piaseczno liczy sobie niespełna 60 lat, a Pan Jerzy Czerwiński prezes Lubelskiej Grupy Regatowej jest „tu” jak sam wspomina, od początku.
-„Będziemy mieli przyjemność gościć wschodnią klasę korsarz, jedną z najmocniejszych w Polsce – zawsze na podium. W sumie w tej klasie jest ok. 70 łódek w kraju.
W szranki w najbliższy weekend stanie 13 z nich.”- objaśnia Pan Jerzy.

Rozgrywki są zaplanowane w dniach 3 – 4 lipca 2021. Jest to cykliczna impreza o zasięgu ogólnopolskim, organizowana już po raz piąty na wodach jeziora Piaseczno.

Zmagania na wodzie rozpoczną się w sobotę około godziny 11.30, natomiast w niedziele start do pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godzinę 10.30.
W regatach ma zastosowanie System Małych Punktów. Planowane jest rozegranie 7 wyścigów. Regaty zostaną uznane za ważne po rozegraniu minimum 3 wyścigów.
Zakończenie regat, wręczenie pucharu, nagród i dyplomów zaplanowane jest w niedzielę na godzinę 15.00.
W regatach mogą wziąć udział jachty klasy korsarz, a wyniki regat są zaliczane do Pucharu Polski Klasy Korsarz. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są wspierane przez Polską Flotę Klasy Korsarz.

Celem regat jest popularyzacja żeglarstwa na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim oraz aktywizacja sportowa żeglarzy środowiska Lubelskiego.

Regaty będą widoczne z każdego miejsca nad jeziorem, są niezwykle widowiskową atrakcją dla mieszkańców, turystów i wczasowiczów.

Z żeglarskim pozdrowieniem, serdecznie zapraszamy nad Jezioro Piaseczno.