Rewelacyjny występ żaków
6 lutego 2013

Ludwiniak Ludwin, zajmując wysokie trzecie miejsce, okazał się rewelacją halowego turnieju piłki nożnej chłopców rocznik 2004-2005 , który odbył się 03.02.2013 r. w hali GKS Bogdanki. Królem strzelców został nasz zawodnik Kacper Brzyski, zdobywca 11 goli.

Organizatorem zawodów była Akademia Piłki Bogdanka, a patronat nad turniejem objął Burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Nagrody dla młodych sportowców wręczali również trener I drużyny GKS Bogdanka Piotr Rzepka oraz bramkarz tego klubu Sergiusz Prusak.
W turnieju wzięło udział aż 8 zespołów, które grały systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Niedźwiadek Chełm. Tuż za nim uplasował się zespół UKS TOP-54 Biała Podlaska, a trzecie miejsce przypadło naszej drużynie.
Bardzo jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku, ponieważ był to silnie obsadzony turniej – mówi trener zespołu Grzegorz Sajnaj. – Wszystkim chłopcom reprezentującym tego dnia barwy Ludwiniaka należą się duże brawa .Cieszą pewne zwycięstwa z GKS Bogdanką, BKS Lublin i Łukowem. W meczach z tymi drużynami nie straciliśmy nawet bramki, a rywalom łącznie strzeliliśmy 9. Świetne spotkanie chłopcy zagrali z późniejszym zwycięzcą turnieju Niedźwiadkiem Chełm, który zremisowali 2:2. Był to jeden z najbardziej emocjonujących meczów w całym turnieju, a bramka na wagę remisu strzelona przez naszego zawodnika Kacpra Brzyskiego była przedniej urody. Kacper uderzył z połowy boiska w samo okienko bramki przeciwnika. Po tym remisie do zajęcia trzeciego miejsca potrzebne było zwycięstwo w ostatnim naszym meczu z Łukowem. Chłopcy wykorzystali szansę, wygrywając 2:0. Zagrali niesamowicie ambitnie, z poświęceniem i pełnym zaangażowaniem. Dwie bramki w tym meczu zdobył najlepszy strzelec turnieju Kacper Brzyski. Oprócz Kacpra trzeba wyróżnić w naszym zespole jeszcze kilku zawodników. Rewelacyjnie w naszej bramce spisywał się Paweł Romańczuk, który powinien zostać najlepszym bramkarzem turnieju. W obronie, w jej centralnym miejscu, pewnym punktem naszej drużyny był Piotrek Romańczuk. Natomiast Patryk Bodzak, grający na prawej obronie, wykazywał się niespożytymi siłami, cały czas podłączał się do akcji ofensywnych, by za chwilę znaleźć się w defensywie i odbierać piłki przeciwnikom. Był nawet bliski strzelenia bramki w meczu z Puławiakiem, ale piłka niestety wylądowała na poprzeczce.
Skład naszej drużyny: Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Patryk Bodzak, Adrian Pachucki, Gabriel Szalast, Dawid Walenciuk, Kacper Brzyski, Adrian Niziołek, Jakub Pasiuk.

Wyniki naszego zespołu:
Ludwiniak – GKS Bogdanka 2:0
Ludwiniak – BKS Lublin 5:0
Ludwiniak – Wisła Puławy 0:1
Ludwiniak – Top 54 Biała Podlaska 0:2
Ludwiniak – Puławiak Puławy 0:0
Ludwiniak – Niedźwiadek Chełm 2:2
Ludwiniak – Amplus Łuków 2:0

Końcowa kolejność:
1. Niedźwiadek Chełm
2. UKS TOP-54 Biała Podlaska
3. Ludwiniak Ludwin
4. Amplus Łuków
5. Wisła Puławy
6. Puławiak Puławy
7. BKS Lublin
8. GKS Bogdanka Łęczna

Dzień wcześniej, 2 lutego, w Łęcznej odbył się również turniej dla chłopców rocznika 2002-2003 pod Patronatem Prezesa GKS Bogdanka S.A. – Wystąpiliśmy chłopcami z rocznika 2003 i młodszymi, ponieważ nie posiadamy w klubie chłopców z rocznika 2002 – wyjaśnia Grzegorz Sajnaj. – Mimo starań ze strony chłopaków ciężko było im nawiązać walkę ze starszymi rywalami. Dużo meczów kończyło się minimalnymi przegranymi, np. 1:2 z Lublinianką czy 0:1 ze Stalą Poniatowa. Dobrze, że udało się wygrać ostatni mecz z gospodarzem zawodów GKS Bogdanka 2:1, po bramkach Kacpra Bojarczyka i Filipa Foltyna. Dzięki tej wygranej zdołaliśmy wyprzedzić w końcowej klasyfikacji Bogdankę i zajęliśmy ostatecznie 7 miejsce. GKS Bogdanka Łęczna został przez nas pokonany zarówno w sobotę jak i w niedzielę!

Skład naszej drużyny: Wojtek Papliński, Kacper Brzyski, Piotr Romańczuk, Paweł Romańczuk, Patryk Bodzak, Szymon Szalast, Jakub Zaorski, Paweł Walenciuk, Filip Foltyn, Kacper Kałdunek, Kacper Dziadko, Kacper Bojarczyk.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!