Rodzinne smaki w Ludwinie
26 lutego 2014

Tłusty Czwartek to w Ludwinie już niemal kultowe „święto smaków”.

Program tegorocznej imprezy zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Uroczystość rozpocznie się 27 lutego o godz. 15. Później w hali widowiskowo-sportowej w Ludwinie swoje występy zaprezentują miejscowy Klub Seniora, uczniowie Gimnazjum Publicznego oraz formacja „GAMZA”, która wykona pokaz tańca towarzyskiego. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Jurki, znany z telewizyjnych gal.
Ale ludwiński Tłusty Czwartek to przede wszystkim festiwal regionalnych smaków, kultury i tradycji. Punktem kulminacyjnym święta będzie rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego i degustacja przyrządzonych potraw, ciast i nalewek. – To będzie już trzynasta edycja Tłustego Czwartku w gminie Ludwinie – mówi wójt Andrzej Chabros. – Z każdym rokiem jego znaczenie i ranga rosną, a zasięg zatacza coraz szersze kręgi. Cieszy mnie, że nasze wydarzenie wpisało się już na trwałe w kalendarz imprez i rozchodzi się tak głośnym echem po województwie lubelskim. Dlatego proponuję, aby w dniu 27 lutego każdy zarezerwował sobie trochę wolnego czasu, bo wtedy wszystkie drogi będą prowadziły do Ludwina. Zapraszam do udziału w naszym święcie, a wielbicieli regionalnej kuchni, aby zgłaszali swoje pomysły kulinarne do konkursu, w którym będą mogli popisać się swoją wiedzą, fantazją i umiejętnościami – dodał.
Szczegółowy program Tłustego Czwartku w Ludwinie „Rodzinne smaki” znajduje się na załączonym plakacie.

Na zdjęciach Tłusty Czwartek z 2013 roku.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!