ROZGRYWKI GMINNEJ LIGI HALOWEJ 2012
19 stycznia 2012

REGULAMIN ROZGRYWEK GMINNEJ LIGI HALOWEJ 2012

1. CEL: Popularyzacja halowej piłki nożnej, wyłonienie najlepszych drużyn Gminnej Ligi Halowej w roku 2012.
2. ORGANIZATOR: GLKS Ludwiniak Ludwin, Gmina Ludwin.
3. TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK: Mecze będą rozgrywane w soboty i niedziele od 21 stycznia do marca 2012 w Hali Sportowej w Ludwinie.
4. FORMA ROZGRYWEK: I i II liga-max po16 drużyn, gra w ligach „każdy z każdym”. Rozegrany zostanie dodatkowo Puchar Ligi, w którym biorą udział wszystkie drużyny z obu lig, tutaj obowiązuje system pucharowy, przegrana drużyna odpada.
5. UCZESTNICTWO: W pierwszej kolejności drużyny uczestniczące w poprzed- -niej edycji. Podział jak w latach ubiegłych na 1 i 2 ligę. W I lidze – mogą brać udział zawodnicy miejscowego Ludwiniaka czy też inni zawodnicy ligowi, tj. grający w seniorach A-klasy i wyżej oraz osoby z poza Gminy Ludwin.
W II lidze-zespoły z terenu Gminy Ludwin plus kilka zespołów zaproszonych
z okolicznych miejscowości. Można być zgłoszonym tylko do jednej drużyny (w I lub II lidze), niedopuszczalne jest reprezentowanie dwóch lub więcej drużyn przez danego zawodnika. Każda drużyna może liczyć do 12 zawodników.
6. NAGRODY: Zespoły ligi otrzymują pamiątkowe dyplomy, trzy pierwsze zespoły I i II ligi puchary. Przyznane zostaną również nagrody fair play dla drużyn. Nagrody indywidualne: najlepsi strzelcy, najlepsi zawodnicy oraz najlepsi bramkarze z I i II ligi-dyplomy oraz statuetki.
7. WPISOWE: I LIGA- 200 zł, II LIGA-150 zł. Wpłaty należy dokonać na zebraniu organizacyjnym dnia 21 stycznia (poniedziałek) godz. 20.00.
8. SPOSÓB PRZEPROWADZANIA LIGI, PRZEPISY GRY:
-zawody sędziują zawodnicy Ludwiniaka,
-czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron-ostatnia minuta meczu czas efektywny,
-w grze bierze udział jednocześnie na boisku 4 zawodników + bramkarz, reszta to gracze rezerwowi,
-nie dopuszczamy do meczu drużynę w czteroosobowym składzie, drużyna musi liczyć 5 osób żeby przystąpić do meczu.
-odległość przy rzutach wolnych i rożnych – 4m, przy autach – 2m,
-bramkarz, jeżeli piłka opuściła pole gry przez linię końcową, wyprowadza piłkę ręką z obrębu własnego pola karnego,
-uderzenie piłki o pułap – rzut wolny z linii bocznej,
-rzut z autu wprowadzamy nogą, piłka nieruchoma na linii lub zza linii w miejscu opuszczenia piłki poza linię boczną,
-zmiany hokejowe w strefie zmian,
-szósty faul jednej z drużyn-długi rzut karny z 10 m. (faule liczone osobno w każdej połowie, wliczają się tu wyłącznie rzuty wolne bezpośrednie),
-zakaz gry wślizgami gdy zawodnik ma piłkę przy nodze
-rzut karny z 6 m.,
-jeżeli bramkarz dotknie ręką piłkę po rozmyślnym kopnięciu jej do niego przez współpartnera przyznawany jest rzut wolny pośredni,
-kary: zawodnik zostanie upomniany żółtą kartką jeżeli jest winny nie sportowego zachowania, słownie lub czynnie okazuje niezadowolenie, uporczywie narusza przepisy gry, opóźnia wznowienie gry, nie zachowuje wymaganej odległości od piłki podczas wykonywania rzutu z rogu, rzutu z autu czy rzutu wolnego,
-zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę i zostaje wykluczony z gry jeżeli popełnia następujące przewinienia: popełnia poważne, rażące faule; zachowuje się agresywnie; pozbawia drużynę przeciwną bramki zagrywając piłkę ręką (nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym), używa ordynarnego, obraźliwego języka i/lub gestów, otrzymuje drugie upomnienie-drugą żółtą kartkę w tym samym meczu,
-za czerwoną kartkę drużyna gra w osłabieniu 2 minuty, chyba że straci bramkę przed upływem tego czasu to wtedy uzupełnia skład,
-za 2 żółte kartki w tym samym meczu, zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę i drużyna gra w osłabieniu 2 minuty
-jakikolwiek rzut lub wznowienie gry nie zostanie wykonane w ciągu 6 sekund, sędzia przyznaje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej,
-niestawienie się drużyny o wyznaczonej godzinie plus 10 minut powoduje przegranie meczu walkowerem,
-niedopuszczenie do gry w kolejnym meczu gracza po 3 żółtych kartkach- obowiązuje go wtedy 1 mecz pauzy, 6 żółtych kartek- 1 mecz pauzy itd.; czerwona kartka-2 mecze pauzy. Za wybitnie niesportowe zachowanie, np. uderzenie rywala-dyskwalifikacja zawodnika do końca rozgrywek i możliwość niedopuszczenia do kolejnej edycji ligi.
9. Za wybryki chuligańskie na boisku bądź obiekcie, zawodnik lub cała drużyna są dyskwalifikowane do końca rozgrywek.
10. Za nie rozegranie 3 meczy drużyna zostaje niesklasyfikowana do tabeli. Jeżeli taka drużyna rozegrała mniej niż 50% przewidzianych meczy, dotychczasowe wyniki z jej udziałem zostaną anulowane i nieuwzględnione w tabeli.
11. Każda drużyna ma prawo dwa razy przełożyć swój mecz, ale musi to zgłosić organizatorom na tydzień wcześniej przed wyznaczonym wcześniej terminem.
12. Jeśli organizatorzy lub inne osoby zgłoszą udział w danym meczu nieuprawnionego zawodnika, zostanie przyznany walkower na niekorzyść drużyny, w której zagrał dany zawodnik.
13. Zawodnik, który wystąpi w innej drużynie niż jest zgłoszony pod swoim lub obcym nazwiskiem zostanie zdyskwalifikowany do końca rozgrywek!
14. Wszelkie protesty muszą być zgłaszane przed meczem, w czasie przerwy lub bezpośrednio po meczu.
15. Zgłoszenia zawodników i zamknięcie listy do 1 kolejki, z tym że w wypadku niepełnej listy( mniej niż 12 nazwisk), będzie możliwość zgłoszenia nowych zawodników w celu uzupełnienia składu do 4 kolejki rozgrywek.

terminarz, klucz rozgrywek

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!