Rozstrzygały rzuty karne
8 marca 2012

Szóste miejsce zajął Ludwiniak w mistrzostwach województwa LZS seniorów w halowej piłce nożnej, które zostały rozegrane w naszej hali. Najlepszy okazał się Ruch Ryki.
Do turnieju przystąpiło dziewięć drużyn: Piaskovia Piaski, ULKS Dzierzkowice, Włodawianka Włodawa, Dąb Dębowa Kłoda, GLKS Michów, Ruch Ryki, Agro-Corn Milanów, POM Iskra Piotrowice i Ludwiniak. Zawody rozegrano w trzech fazach. W pierwszej i drugiej zespoły podzielono na trzy grupy, w których rywalizowano system każdy z każdym. W eliminacjach gospodarze pokonali 3:0 Milanów i ulegli 0:2 Piotrowicom. Dzięki temu zajęli drugie miejsce i przeszli do następnej fazy. W niej trafili na wyżej notowanych konkurentów – Włodawianka gra w IV lidze, Piascovia w V lidze, a Ludwiniak w A klasie. Mimo to Paweł Czubacki i spółka wcale nie ustępowali rywalom. Brakowało im jednak szczęścia pod bramką rywali. Z Piaskovią zremisowali 0:0, a z Włodawianką doznali porażki 0:2. W efekcie stracili szansę gry o podium. Na zakończenie w meczu o 5 miejsce ulegli jeszcze Dzierzkowicom 0:3.
A walka o medale była bardzo zacięta, o wszystkim rozstrzygały dopiero rzuty karne. Najlepiej wykonywali je gracze Ruchu Ryki i to oni sięgnęli po tytuł mistrzowski.
Wyniki półfinałów: Włodawianka – Ruch 1:1, rzuty karne 2:3, Piaskovia – POM Iskra 0:0, rzuty karne 3:0. Mecz o 3 miejsce: Włodawianka – POM Iskra 0:2. Finał: Piaskovia – Ruch 0:0, rzuty karne 1:3.
Końcowa kolejność: 1. Ruch Ryki, 2. Piaskovia Piaski, 3. POM Iskra Piotrowice, 4. Włodawianka, 5. ULKS Dzierzkowice, 6. Ludwiniak, 7. GLKS Michów, 8. Dąb Dębowa Kłoda, 9. Agro-Corn Milanów. Najlepszy strzelec: Michał Rycerz (POM-Iskra Piotrowice). Najlepszy bramkarz: Radosław Tracz (POM-Iskra Piotrowice).
Ludwiniak wystąpił w składzie: Andrzej Macieńko, Paweł Czubacki, Mateusz Mucha, Radek Sternik, Paweł Golczuk, Wojtek Kruk, Piotr Mika, Rafał Kalinowski.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!