Rusza budowa targu
29 kwietnia 2013

Już w wakacje w Ludwinie powstanie nowoczesny targ. Mieszkańcy i turyści wypoczywający na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim będą mieli pod ręką świeże warzywa i owoce. A w dodatku tańsze.

Gmina Ludwin na wybudowanie targowiska otrzymała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 2007-2013, w ramach projektu „Mój Rynek”. Podobnie jak szesnaście innych. Koszt inwestycji to blisko 1,4 mln zł, z czego ponad połowę wyniesie dofinansowanie unijne. Wykonawca został już w wyłoniony i lada moment rozpoczną się pierwsze prace. – To będzie atrakcyjny i o wysokim standardzie punkt do robienia zakupów – przekonuje wójt Andrzej Chabros. – Przebudujemy linię energetyczną, utwardzimy i wyłożymy kostką teren, powstanie duża wiata, budynek socjalno-sanitarny i parking. W sezonie letnim przyjeżdża wielu turystów i dlatego czasami pojawia się problem z zaparkowaniem. To naszym gościom bardzo ułatwi sprawę. Całość zostanie ogrodzona. Lokalizację wyznaczyliśmy w centrum Ludwina. Do tej pory w naszej gminie nie było takiego miejsca.
Z budowy targowiska cieszą się okoliczni rolnicy, mieszkańcy i wczasowicze, których każdego lata nad pobliskimi jeziorami wypoczywa tysiące. Już nie będą musieli wieźć zakupów z Lublina lub zatrzymywać się w Łęcznej. Poza tym utworzenie placu targowego ograniczy udział pośredników, podnoszących koszt towarów. Teraz rolnicy sami będą mogli sprzedawać swoje produkty, świeże i zdrowe, w dodatku w komfortowych warunkach. – Myślę, że nasze targowisko wpłynie pozytywnie na rozwój małej przedsiębiorczości -kontynuuje wójt Ludwina. – Chcemy, aby targ był pożytecznym i ruchliwym miejscem, gdzie oprócz produktów rolnych i spożywczych będzie można kupić również inne potrzebne towary: sadzonki, drzewka, kwiaty, narzędzia, odzież, artykuły przemysłowe i gospodarstwa domowego, a nawet rękodzieła i starocie. Chcemy, aby to miejsce tętniło życiem. Już mogę powiedzieć, że pod koniec wakacji właśnie tutaj planujemy zorganizowanie dużej imprezy – dożynek powiatowych. Bo nowy targ stwarza nam szerokie możliwości – dodał.

Fot. Archiwum

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!