„Seniorzy i Juniorzy” w Kazimierzu Dolnym
17 czerwca 2019

W sobotę, 8 czerwca odbyło się zakończenie projektu Seniorzy i Juniorzy. Podsumowaniem działań był wyjazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Poznawanie miasta zaczęło się od warsztatów pieczenia kazimierskich kogutów w jednej z lokalnych piekarni, bazując na tradycyjnym przepisie. Następnie uczestnicy udali się do Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Jest to miejsce z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Kazimierski Park Rozrywki to nowoczesna oferta edukacyjna, która stwarza szansę na zrozumienie zasad mechaniki, elektryki i optyki. Poprzez bezpośredni kontakt z urządzeniami uczestnicy mogli poznać także prawa przyrody. Samemu można wywoływać wir wodny albo przekonać się jak działa na człowieka prąd elektryczny, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu oraz wykonywać wiele innych ciekawych eksperymentów. W tym miejscu, każdy bez względu na wiek, mógł stać się odkrywcą. Ostatnim punktem wycieczki był spacer wałami wiślanymi oraz zwiedzanie  miasteczka. Nasze kroki skierowaliśmy też do Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej. W wyjeździe wzięło udział ponad 60 mieszkańców naszej gminy. Składamy serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia LuTEN, za perfekcyjne zorganizowanie warsztatów, pokazów oraz wyjazdu do Kazimierza Dolnego. Projekt „Seniorzy i Juniorzy” realizowany był przez Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe, a dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie Generacja 5.0.  Więcej informacji na stronie: www.luten.edu.pl

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!