„Seniorzy i Juniorzy”
15 maja 2019

W sobotę odbyło się ostanie spotkanie w ramach projektu pt: „Seniorzy i Juniorzy” realizowanego przez Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe, dofinansowanego przez Fundację BGK w Konkursie Generacja 5.0. Do udziału zgłosiło się 56 osób (28 par Senior – Junior) Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu osób w wieku 50+, pobudzenie ich do aktywności oraz budowanie więzi międzypokoleniowej. Uczestnicy spotykali się od lutego, w każdą drugą sobotę miesiąca na warsztatowych doświadczalnych  i zajęciach komputerowych.  Zajęcia komputerowe dotyczyły m.in.: poczty elektronicznej, tworzenia i edycji teksty oraz serwisów i wyszukiwarek internetowych. Natomiast na zajęciach warsztatowych odbywały się doświadczenia z zakresu optyki, cieczy, dźwięków i ciśnienia. Na cykl zajęć składały się cztery 3-godzinne spotkania stacjonarne w panelach: dzieci seniorom, seniorzy dzieciom, na zakończenie każdego spotkania prezentowane były pokazy, które dotyczyły ciekawych doświadczeń fizycznych. Wszyscy byli pod wrażeniem różnorodności i technik użytych w trakcie przeprowadzonych zajęć. Dla nas wszystkich było to mile i aktywnie spędzony czas. Uczestnicy byli bardzo zainteresowani tematyką oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Ale to jeszcze nie koniec naszej przygody ze stowarzyszeniem LuTEN. Kulminacją projektu będzie wspólny udział uczestników projektu w wydarzeniu kulturalno-naukowym w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – zajęcia w Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat” połączone będą z warsztatami rękodzieła i wycieczką. Projekt realizowany przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Andrzeja Łuczeńczyka  w Ludwinie oraz Szkołą Podstawową im. Zgrupowania Partyzanckiego „Jeszcze Polska nie zginęła” w Ludwinie.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!