Sportowe Sukcesy Szkoły Podstawowej w Dratowie
22 listopada 2019

W listopadzie rozegrano szereg turniejów badmintona w których uczniowie Szkoły Podstawowej w Dratowie im. Jana Brzechwy odnieśli dużo sukcesów .

7-11-2019 odbyły się Igrzyska Młodzieży etap Rejonowy( pięć powiatów)

II Miejsce Drewniak Bartek i Dominik Pietrzela

14-11-2019 Finał Wojewódzki chłopcy w składzie  Drewniak Bartek, Dominik Pietrzela i Karol Szelepusta zajęli czwarte miejsce.

Dużo lepiej poszło chłopcom w Igrzyskach Dzieci Konrad Siedlecki, Piotr Macuba i Bartek Rychlicki zajęli I miejsce w Rejonie jak i w Finale Wojewódzkim pokonując 9 Szkół z całego województwa lubelskiego. Awansowali do Mistrzostw Polski w Badmintonie Drużynowym Szkół Podstawowych w Kategorii DZIECI który odbędzie się w czerwcu w Białymstoku. Jest to trzecie zwycięstwo w Finale Wojewódzkim poprzedni zwycięscy to: Jakub i Michał Gąsior i Jakub Wac i Adam Bodzak.

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta które zajęły II Miejsce w Rejonie i 4 w Finale Wojewódzkim 15-11-2019r.

11-11-2019 w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzika Młodszego. Naszą Szkołę reprezentowali Bartek Rychlicki zajął II miejsce indywidualnie i I miejsce w deblu z Bartkiem Kozą. Piotr Macuba i Konrad Siedlecki zajęli II miejsce w deblu a Izabela Tryk i Konrad Siedlecki III miejsce w Grze mieszanej. Szkoła w Dratowie zajęła I miejsce w klasyfikacji Szkół Podstawowych.