Spotkanie autorskie z Lusią Ogińską w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie
29 lipca 2019

We wtorek, 23 lipca 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie, odbyło się spotkanie autorskie z Lusią Ogińską – polską poetką, publicystką, dramatopisarką, autorką książek dla dzieci, malarką i ilustratorką. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy, w tym członkowie ludwińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Autorka zadebiutowała w połowie 1997 roku tomem wierszy dla dzieci pt: „Świat wokół nas”. Do młodego czytelnika adresowane są „Księgi Roztoczańskich Krasnali’’ ilustrowane przez samą autorkę. Dotychczas autorka wydała siedem tomów przygód roztoczańskich skrzatów. Książki Lusi Ogińskiej są wypełnione mądrą  refleksją. Spotkanie rozpoczęło się od powitania Lusi Ogińskiej.  Po krótkim wprowadzeniu w świat wierszy i bajek, głos zabrała poetka. Bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z czytelnikami. Podczas wtorkowego spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości oraz o tym, skąd czerpie literackie pomysły do swoich książek.   W dalszej części uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań pisarce. Po spotkaniu każdy mógł zakupić książkę poetki, wraz z pamiątkowym autografem. Nasza Biblioteka, zaś wzbogaciła się o piękny obraz namalowany własnoręcznie przez samą autorkę.

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!