Spotkanie miłośników książki
22 marca 2012

W Gminnej Bibliotece Publicznej im Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie został utworzony Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 15 marca. Uczestniczyło w nim osiem osób.

„Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, ekskluzywne spotkania z pisarzami i swobodna, niczym nieskrępowana dyskusja. DKK to także prawdziwa próba ognia zarówno dla wydawniczych nowości jak i klasyków” – napisano na stronie Instytutu Książki, dzięki któremu funkcjonuje DKK. W województwie lubelskim jest ich łącznie 61. Działalność klubów koordynuje Magdalena Wójcikiewicz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
– W ciągu roku zorganizowanych zostanie w naszej bibliotece od ośmiu do dziesięciu spotkań – mówi Elżbieta Kuczyńska. – Na inauguracyjnym było ośmiu czytelników i ta frekwencja jest naprawdę satysfakcjonująca. W dodatku jeszcze trzy inne osoby zadeklarowały uczestnictwo w następnych spotkaniach. Zresztą, drzwi będą cały czas otwarte. Uczestnictwo w DKK daje nam możliwość jednego spotkania autorskiego gratis i otrzymanie dziesięciu nowości książkowych. Dyskusje będą miały formę luźną. Dopuszczane są trzy rodzaje spotkań – recenzowanie jednego tytułu, omówienie jakiegoś autora lub zajęcie się określonym tematem. Nasz klub skierowany jest do osób dorosłych.
Który z autorów może przyjechać wkrótce do Ludwina? Zaproszenie skierowane zostanie do Ewy Nowak, piszącej przede wszystkim dla młodzieży (m.in. „Bardzo biała wrona”). Ale niewykluczone, że w naszą bibliotekę mogą także odwiedzić Stefan Darda ( „Dom na wyrębach” – horror, którego akcja dzieje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim) lub Marcina Wroński (twórca kryminałów retro o Lublinie; 29 lutego została wydana kolejna część o komisarzu Maciejewskim – „Skrzydlata trumna”).
Spotkania DKK planowane są w bibliotece w każdy drugi czwartek miesiąca (godz. 16). Najbliższe odbędzie się 12 kwietnia.