Spotkanie z pisarką Anną Fryczkowską.
18 października 2019

W środę 9 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie gościliśmy pisarkę Annę Fryczkowską. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu „Dyskusyjne Kluby Książki” realizowanego i finansowanego przez Instytut Książki. Anna Fryczkowska to autorka powieści kryminalnych i obyczajowych. W swoim dorobku pisarskim ma między innymi takie powieści jak: „Kobieta bez twarzy”; „Kurort amnezja”; „ Z grubsza Wenus”; „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”; „Starsza Pani wnika”; „ Straszne historie o otyłości i pożądaniu” ; „Trafiona zatopiona”; „Żony jednego męża” i najnowsza powieść “Wdowinek”. Laureatka licznych nagród literackich. Autorka scenariuszy telewizyjnych min. współautorka scenariuszy „Przystań” i „ Na Wspólnej” oraz wybranych odcinków seriali „Barwy Szczęścia”. Podczas spotkania nasi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się jaką drogę przeszła Pani Anna zanim zaczęła pisać książki. Opowiedziała nam o tym, jak trudnym zajęciem jest pisanie scenariuszy do seriali telewizyjnych. Druga część naszego spotkania dotyczyła jej ostatniej powieści “Wdowinek”, jest to opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki, o rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności i gotowych na wszystko. Książkę można było zakupić na spotkaniu i otrzymać pamiątkowy autograf. Rozmawialiśmy również o “Równonocy”, która została wydana przez wydawnictwo „Od deski do deski”. Książka opowiada o tajemniczych zaginięciach nastoletnich chłopców w latach 1998 i 1999 w województwie zachodniopomorskim. Pani Anna opowiedziała z jakimi trudnościami spotkała się podczas pisania tej książki i dlaczego pisząc ją postanowiła opowiedzieć historię z perspektywy rodziców zaginionych chłopców. Podczas spotkania autorka szybko nawiązała kontakt z publicznością i niesamowicie nas zainteresowała tym co mówiła. Trzeba przyznać, że spotkanie należało do bardzo udanych, przebiegło w sympatycznej atmosferze, na co na pewno wpłynęła otwartość autorki oraz jej świetny kontakt z czytelnikami. Na zakończenie pisarka zdradziła jaki ma pomysł na kolejne książki, jesteśmy bardzo ciekawi i czekamy z niecierpliwością!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!