Spotkanie z przedstawicielami LW „Bogdanka”
27 października 2021

W dniu 22.10.2021 r. w siedzibie Biblioteki Gminnej w Ludwinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami LW „Bogdanka” S.A. w sprawie ostatnich wstrząsów oraz szkód spowodowanych działalnością kopalni. Na spotkaniu spółkę reprezentowali:
* P. Sławomir Karlikowski – Dyrektor Techniczny, Pełnomocnik Zarządu ds. Produkcji
* P. Sławomir Bojarczuk – Główny Inżynier Mierniczo-Górniczy
* P. Małgorzata Kamińska–Wawryszuk – Główny specjalista, Kierownik Działu Ochrony Środowiska
* P. Katarzyna Jurczykowska – Główny specjalista, Kierownik Działu Szkód Górniczych
* P. Dawid Mól – geolog górniczy
* P. Marcin Kujawiak – Główny specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej
Podczas spotkania omawiana była eksploatacja pokładów węgla z występujących na terenie Gminy Ludwin ścian, przyczyny wystąpienia ostatnich wstrząsów oraz możliwości ograniczenia szkód w przyszłości. Następnie rozpoczęła się dyskusja na temat występujących w ostatnim czasie wstrząsów oraz spowodowanych nimi szkód w gospodarstwach mieszkańców gminy.
W związku z licznymi zgłoszeniami szkód wśród mieszkańców naszej gminy jak i sąsiednich gmin oraz bardzo dużej wadze zgłaszanych problemów, władze spółki podjęły decyzję o zmianie wcześniej ustalonych terminów spotkań.
Spotkania z mieszkańcami Gminy Ludwin odbywać się będą średnio raz w miesiącu, w piątki, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ludwinie.
Termin kolejnego spotkania zostanie podany do publicznej wiadomości po jego ustaleniu z przedstawicielami LW „Bogdanka” S.A. Planowane jest co najmniej jedno spotkanie poza godzinami pracy, aby każdy zainteresowany miał możliwość pojawić się na spotkaniu.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!