Strażacy ćwiczyli w Zezulinie
28 kwietnia 2014

Wszystkie jednostki z terenu gminy Ludwin wzięły udział w ćwiczeniach, które w niedzielę 27 kwietnia przeprowadzono w Zezulinie. Szkolenie odbywało się pod czujnym okiem wójta Andrzeja Chabrosa i starosty łęczyńskiego Adama Niwińskiego.

Głównodowodzącym podczas ćwiczeń był komendant gminny ZOSP RP Jarosław Janek. Zajęcia rozpoczęły się od próby musztry wykonanej na placu przy remizie. Później akcja przeniosła się do Szkoły Podstawowej w Zezulinie, gdzie strażacy gasili pozorowany pożar oraz wynosili z budynku rannych. Na zakończenie do treningu zostali włączeniu policjanci „drogówki” z Łęcznej, którzy instruowali ochotników z postępowania w trakcie zdarzeń drogowych. – Każdego roku robimy takie ćwiczenia, na różnych obiektach znajdujących w naszej gminy – mówi Andrzej Chabros. – Cieszę się, że nasi strażacy znaleźli czas w niedzielę, aby podnosić swoje umiejętności. W szkoleniu udział wzięło pięćdziesięciu ludzi z siedmiu jednostek OSP. Ze względu na specyfikę naszego terenu dochodzi do różnych sytuacji i zdarzeń, dlatego tak istotne jest podnoszenie swojej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji – dodał wójt.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!