Strażacy otrzymali medale
17 maja 2013

W niedzielę 12 maja obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. Święto organizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Uciekajce oraz Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros.

Obchody rozpoczęto mszą świętą w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Rogóźnie. Pierwszą część uroczystości zakończyło poświęcenie wozów strażackich. Później świętowanie przeniesiono do jednostki w Uciekajce, gdzie między innymi wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Wiesław Woźniak, srebrnymi odznaczeni zostali Mirosław Budzyński i Krzysztof Wojtasiewicz, a brązowymi: Andrzej Kowalczyk, Jan Sawicz, Wojciech Małyska, Sylwester Czępiński, Łukasz Waszkiewicz, Arkadiusz Budzyński, Józef Dutkiewicz i Przemysław Okupny. – Chciałbym podziękować wszystkim strażakom, którzy często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia niosą pomoc innym – mówi Jarosław Janek, komendant gminny ZOSP RP. – Służba w OSP wymaga wielu poświęceń i dużego nakładu pracy. Na szczególne słowa zasłużyli ochotnicy z Dratowa, którzy własnymi siłami odnowili i wyremontowali samochód, zakupiony ostatnio z zakładu energetycznego – dodał.
Uroczystość zakończyła tradycyjna, wspólna biesiada.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!