Strażacy w akcji na bramkę
12 kwietnia 2017

W niedzielę – 26 marca – rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa ZG ZOSP RP w Ludwinie. Najlepszym zespołem imprezy okazała się jednostka z Piaseczna, która po rzutach karnych pokonała OSP Ludwin.

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, z każdej jednostki OSP gminy Ludwin. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej spotkały się: Ludwin, Kaniwola, Czarny Las i Dratów, a w drugiej: Rogóźno, Zezulin, Piaseczno i Uciekajka. Rywalizacja była bardzo zacięta, chwilami nawet ostra, ale przede wszystkim pełna emocji. Podobnie jak podczas akcji, na parkiecie też każdy ze strażaków dawał z siebie wszystko. Wszyscy chcieli wygrać, jednak najważniejsza w piłkarskich zmaganiach była dobra zabawa. – Impreza zorganizowana została nie tylko z myślą o strażakach ochotnikach, ale także o pozostałych mieszkańcach gminy. I każdy kto przyszedł do hali, nie wychodził z niej później zawiedziony. Głównymi celami, jakie założyli organizatorzy turnieju, było rozwijanie i podnoszenie aktywności sportowej i fizycznej strażaków, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. W turnieju wygrać mógł tylko jeden zespół, ale tak naprawdę każdy z uczestników miał pełne prawo poczuć się zwycięzcą. Atrakcji piłkarskich nie brakowało, jednak poza aspketem sportowym, impreza stanowiła doskonałą okazję do spotkania i integracji środowiska – powiedział wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros, który wręczał puchary i statuetki.
– Przed samymi rozgrywkami do szeregów OSP przybyło dziesięciu nowych, młodych i wysportowanych druhów. Największe wsparcie otrzymały Kaniwola, Czarny Las, Piaseczno i Uciekajka. Mam nadzieję, że teraz ten świeży zastrzyk krwi będzie również odczuwalny w akcjach, na co wszyscy liczymy. Nowi strażacy są na bardzo potrzebni, tym bardziej, że sezon letni jest coraz bliższy, a i wiosną nikt nie może narzekać na brak zajęć. Jeśli piłka nożna będzie przekładała na naszą sprawność w działaniach, to trzeba będzie poważnie pomyśleć o następnym turnieju – podsumował Jarosław Janek, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Wyniki:
Grupa A: Ludwin – Kaniwola 2:2, Ludwin – Czarny Las 5:0, Ludwin – Dratów 3:0 * Kaniwola – Czarny Las 3:1, Kaniwola – Dratów 3:0, Czarny Las – Dratów 2:0.
1. Ludwin 3 7 10:2
2. Kaniwola 3 7 8:3
3. Czarny Las 3 3 3:8
4. Dratów 3 0 0:8
Grupa B: Rogóźno – Zezulin 0:4, Rogóźno – Piaseczno 1:3, Rogóźno – Uciekajka 0:3, Zezulin – Piaseczno 1:1, Zezulin – Uciekajka 0:1, Piaseczno – Uciekajka 5:3.
1. Piaseczno 3 7 9:5
2. Uciekajka 3 6 7:5
3. Zezulin 3 4 5:2
4. Rogóźno 3 0 1:10
Półfinały: Ludwin – Uciekajka 2:0, Kaniwola – Piaseczno 1:2.
Mecz o 7 miejsce: Dratów – Rogóźno 5:2.
Mecz o 5 miejsce: Czarny Las – Zezulin 1:4.
Mecz o 3 miejsce: Kaniwola – Uciekajka 1:3.
Mecz o 1 miejsce: Piaseczno – Ludwin 2:2, rzuty karne: 2:1.
Końcowa kolejność: 1. Piaseczno, 2. Ludwin, 3. Uciekajka, 4. Kaniwola, 5. Zezulin, 6. Czarny Las, 7. Dratów, 8. Rogóźno.
Najlepszy zawodnik: Adam Włodarczyk (Piaseczno).
Najlepszy bramkarz: Kamil Kałdunek (Piaseczno).
Król strzelców: Łukasz Waszkiewicz (Kaniwola)
Najstarszy zawodnik: Janusz Szpitun.

Fot. Jarosław Janek

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!