Sukces scholi z Ludwina
26 czerwca 2014

Już po raz dziewiętnasty miłośnicy śpiewu i muzyki spotkali się podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej „AVE-MARIA”. 31 maja w Garbowie-Cukrowni do rywalizacji zgłosiło się łącznie 27 wykonawców z całej Polski. Do konkursu przystąpiła również schola „Fidelis” z parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ludwinie, która okazała najlepsza!

Nasze dziewczynki wykonały dwa utwory: „Dobra Matko” i „Chwalę mojego Boga”. I ku wielkiemu zaskoczeniu oraz ogromnej radości chórzystek i towarzyszących im osób schola z Ludwina zajęła pierwsze miejsce, podbijając serca jurorów. Nie zabrakło łez szczęścia oraz licznych gratulacji od słuchaczy i komisji konkursowej. Zwycięstwo w festiwalu to ogromny sukces scholi, tym bardziej, że „Fidelis” powstała niedawno, w październiku 2013 roku z inicjatywy dwóch uczennic Oliwii Polak i Dominiki Słomki. Ponadto skład scholi tworzą: Anna Słomka, Julia Smyk, Weronika Kawalerska, Joanna Pasieczny, Julia Czech, Karolina Słomka, Weronika Bogusz, Olga Zybała, Gabriela Smyk, Eliza Kostrubiec, Julia Zybała, Anna Michalska, Paulina Maleszyk i Patrycja Nastaj. Działalność chóru „Fidelis” czynnie wspiera i nadzoruje pani Agnieszka Pasieczny.
Wyjazd na festiwal nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony wójta Gminy Ludwin Andrzeja Chabrosa, za które schola składa serdeczne podziękowania.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!