Sukcesy młodych pingpongistów
3 lutego 2015

W bieżącym roku szkolnym 2014/2015 dzieci ze szkoły podstawowej z Ludwina z powodzeniem startowały w gminnych, powiatowych, rejonowych, a także wojewódzkich międzyszkolnych zawodach w tenisa stołowego. W rozgrywkach indywidualnych w kategorii IV klasa i młodsi bardzo dobrze radzili sobie bracia bliźniacy Paweł i Piotr Romańczukowie. Obaj przeszli przez wszystkie etapy eliminacji, docierając do wojewódzkiego finału w rywalizacji indywidualnej. Na etapie gminnym pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt młodszych zajęła Oliwia Grzeszczuk.

– Jeszcze lepiej uczniowie i uczennice z Ludwina radzili sobie w drużynowych zmaganiach – mówi nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Sajnaj. – W tym przypadku również występ chłopców w kategorii IV klasa i młodsi zakończył się dopiero w finale wojewódzkim. Paweł z Piotrkiem Romańczukiem przez zawody gminne i powiatowe przeszli jak burza. Oba te etapy zakończyli na 1 miejscu, wygrywając wszystkie swoje mecze po 3:0. Natomiast w finale rejonowym, który odbył się 9 stycznia 2015 roku w Chełmie, chorego Piotrka Romańczuka godnie zastąpił Gabriel Szalast. Gabryś razem z Pawłem Romańczukiem zawody w Chełmie zakończyli na 2 miejscu, które dało im awans do finału wojewódzkiego. Na tym szczeblu Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk i Gabriel Szalast (wszyscy trzej mieszkają w miejscowości Grądy) uplasowali się na wysokiej 5 pozycji. Impreza odbyła się 22 stycznia w Kocudzy – dodaje.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!