Sukcesy młodych sportowców
12 marca 2015

Młodzicy Ludwiniaka Ludwin wygrali turniej organizowany przez Orlika Lubartów. W rozgrywkach walczyli chłopcy z rocznika 2004 i młodsi.

W imprezie wzięło udział osiem drużyn, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Nasi chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze , m.in. z Lublinianką Lublin, Lewartem Lubartów oraz gospodarzami – Orlikiem Lubartów. Podopieczni Grzegorza Sajnaja odnieśli siedem zwycięstw, z bilansem bramkowy 34:1. Dodatkowo królem strzelców został Kacper Brzyski, z 12 bramkami na koncie. Bardzo skuteczny był również Piotr Romańczuk, zdobywca 10 goli dla ludwińskiego zespołu. Nasi zawodnicy popisywali się nie tylko w ataku, bo stojący w bramce Paweł Romańczuk przez cały turniej przepuścił tylko jedną bramkę!
Ludwiniak zagrał w składzie: Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, Patryk Bodzak, Gabriel Szalast, Paweł Walenciuk, Kacper Brzyski, Oskar Kałdunek, Jakub Pasiuk, Mateusz Duda.
Wyniki:
Ludwiniak – Lewart MOSiR Lubartów 8:0 (K. Brzyski 3, Piotr Romańczuk 2, P. Bodzak 2, P. Walenciuk) * Ludwiniak – Orlik Lubartów II 5:0 (K. Brzyski ,Piotr Romańczuk 2, M. Duda, P. Walenciuk) * Ludwiniak – Orlik Lubartów I 1:0 (Piotr Romańczuk) * Ludwiniak – Lublinianka Lublin (3:0 K. Brzyski 2, Piotr Romańczuk) * Ludwiniak – LKS Skrobów 5:0 (K. Brzyski 2, Piotr Romańczuk 2, G. Szalast) * Ludwiniak – UKS Laskovia Boys 7:1 (K. Brzyski 2, Piotr Romańczuk 2, P. Walenciuk 2, M. Duda) * Ludwiniak – UKS Laskovia Girls 5:0 (K. Brzyski 2, P. Walenciuk 2, P. Bodzak).
Klasyfikacja końcowa: 1. Ludwiniak, 2. Orlik Lubartów, 3. Lublinianka, 4. LKS Skrobów, 5. Lewart MOSiR Lubartów, 6. Laskovia Baranów Girls, 7. Laskovia Baranów Boys, 8. Orlik II Lubartów.
Świetnie spisali się nasi chłopcy, ale nie gorzej wypadły też dziewczynki, które zostały mistrzyniami powiatu łęczyńskiego w mini koszykówce!
Gminę reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie, które przebrnęły przez eliminacje. W turnieju zorganizowanym w Łęcznej udział wzięły cztery zespoły. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze. Najpierw pewnie pokonały Spiczyn 22:5, późneij również wysoko 24:2 ograły SP nr 2 z Łęcznej nr 2, a w ostatnim meczu, decydującym o mistrzostwie powiatu łęczyńskiego, dziewczęta z Ludwina wygrały 14:6z SP nr 4 z Łęcznej. Wielkie brawa nalezą się wszystkim zawodniczkom reprezentującym tego dnia Szkołę Podstawową z Ludwina, które zagrały w składzie: Gabriela Bielińska (V klasa), Patrycja Dąbrowska (VI),Samanta Smolarz (VI), Aleksandra Skoczylas (VI), Zuzanna Kasperek (V), Julia Czech (VI), Adrianna Szalast (VI), Klaudia Kowaluk (VI), Iga Pasiuk (V), Julia Bodzak (V), Karolina Żuk (IV). Trenerem drużyny jest Grzegorz Sajnaj.
Końcowa klasyfikacja: 1. Ludwin, 2. Łęczna nr 4, 3. Łęczna nr 2, 4. Spiczyn.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!