Sukcesy w Danii
25 października 2015

W połowie października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dratowie i Gimnazjum Publicznego w Ludwinie uczestniczyli w mistrzostwa Europy w badmintonie B.G.I, rozegranych w duńskich miastach Frederica oraz Lejben. Nasi zawodnicy w imprezie odegrali czołowe role. Na najniższym stopniu podium w kategorii U-13 stanęła Agnieszka Nawrocka, która ten wyczyn powtórzyła również w grze podwójnej, z Julią Szelepustą w składzie.

W imprezie startowało ogółem 1041 zawodników, z Norwegii, Szwecji, Finlandii, Czech, Niemiec, Estonii, Łotwy, Polski i Dania. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: U-11, U-13, U-15, U-17, w grach indywidualnych oraz podwójnych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. W skład reprezentacji U-13 weszli: A. Nawrocka, A. Siedlecka, J. Szelepusta, G. Banach, A. Bodzak, M. Pietrzela, J. Wac, a ekipę U-17 tworzyli: S. Brut, W. Dziadkowska, A. Lipska. – W kategorii U-13 odnieśliśmy wielki sukces wśród dziewcząt zajmując indywidualnie trzecie miejsce. Sztuki tej dokonała Agnieszka Nawrocka – mówi Wiktor Bodzak, trener badmintonistów z gminy Ludwin. – Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Wiktoria Kubik z Chełma, z którą Agnieszka Nawrocka przegrała w półfinale. Drugie miejsce zajęła Adela Smidova z Czech. Pozostałe dziewczęta uplasowały się w trzeciej dziesiątce, na ponad dziewięćdziesiąt zawodniczek. W grze podwójnej Agnieszka Nawrocka wraz z Julią Szelepustą również wywalczyły trzecią pozycję. Ponadto w deblu Agnieszka Siedlecka i Benedicte Tong Vorts z Norwegii zajęły wysokie czternaste miejsce. Chłopcy – Adam Bodzak i Michał Pietrzela – odnieśli sukces w grze podwójnej plasując się na czwartej lokacie, a Gabriel Banach w parze z Jakubem Wacem zajęli dwunaste miejsce. Z kolei dziewczęta z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie w grze podwójnej uplasowały się na szóstym miejscu – Weronika Dziadkowska z Norweżką Karoline Bjerre Stenlose oraz dziewiątym – Aleksandra Lipska w parze z Sylwią Brut. Należy podkreślić, że rozegrano ponad trzy tysiące meczów na jedenastu halach sportowych. Duńczycy popisali się wspaniałą organizacją, fantastycznym zapleczem sportowym oraz niezwykłą gościnnością, serdecznością i otwartością. Nasi zawodnicy, oprócz rywalizacji sportowej, zwiedzili Vejen, Legoland, a w drodze powrotnej spędzili cały dzień w niemieckim resorcie turystycznym Tropical Islands. Dzieci korzystały z wielu atrakcji i były bardzo szczęśliwe z możliwości zwiedzania krajów, jakie dał im wyjazd na turniej – dodał szkoleniowiec.
Udział w ME doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu i logistycznemu: Gminy Ludwin, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Banku Spółdzielczego w Cycowie oddział w Ludwinie, firmy Pol-Mak, państwa Rafalskich, państwa Janiny i Jana Bagnoszów, państwa Marioli i Mariusza Zabłotnych oraz Środkowo-Wschodniego Związku Badmintona.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!