Szkoła z Ludwina w gronie szczęśliwców
13 lipca 2012

W dniu 11 lipca Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros odebrał z rąk wojewody lubelskiego Jolanty Szołno-Koguc umowy o dotację celową z programu „Cyfrowa Szkoła”.

Zainteresowane szkoły musiały wypełnić wniosek, dostarczyć go do organu prowadzącego (czyli np. gminy), a ten do 30 kwietnia musiał przesłać zgłoszenie do Urzędu Wojewódzkiego. Służby wojewodów (także lubelskiego) po analizie wniosków w całym kraju wybrały około 400 placówek, które wezmą udział w pilotażowej edycji, w tym 29 z naszego regionu. Na liście zakwalifikowanych do dofinansowania znalazła się Szkoła Podstawowa z Ludwina. W ramach projektu zostaną zakupione komputery dla uczniów i nauczycieli, nowoczesne projektory, tablice interaktywne, wizualizery oraz cała infrastruktura sieciowa. Jak podkreśla Wójt Andrzej Chabros, nasza placówka może poszczycić się niebywałym szczęściem, ponieważ o wyborze decydowało losowanie. – Rządowe pieniądze pokryją 80% wartości projektu, resztę jesteśmy gotowi dołożyć z budżetu gminy. Warto zwrócić uwagę, że nasza szkoła miała dobrze sporządzony wniosek – dodaje Wójt. – Wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy sporządziły oraz złożyły bardzo dobre wnioski aplikacyjne – zaznacza Michał Woźniak z Urzędu Gminy w Ludwinie, koordynujący akcję na poziomie samorządu. – Pomyślny przebieg programu pilotażowego stwarza szansę na pozyskanie dofinansowania dla kolejnych szkół także w przyszłym roku.
Łączna kwota jaką otrzymały szkoły w województwie lubelskim to ponad 3 mln zł. Środki przeznaczone na realizację programu w całym kraju to 44 mln zł.
Rządowy projekt „Cyfrowa szkoła” będzie realizowany w formie pilotażu do sierpnia 2013 roku. W zamian za otrzymane wsparcie finansowe na wyposażenie szkół i uczniów w nowoczesne pomoce dydaktyczne szkoła będzie zobowiązana wykonać – w trakcie trwania programu pilotażowego – określone w zadania związane m.in. z doskonaleniem nauczycieli w zakresie stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w procesie nauczania oraz prowadzeniem lekcji z wykorzystaniem TIK. Dzięki udziałowi w programie szkoła uzyska możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, nauczyciele zdobędą nowe umiejętności i kompetencje pozwalające w sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami.

Program został przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!