Udane występy w biegach przełajowych
11 października 2012

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ludwinie w biegach przełajowych na szczeblu gminy i drugie w powiecie łęczyńskim.

W tym roku gminne sztafetowe biegi przełajowe po raz pierwszy odbyły się w Ludwinie, a nie w Piasecznie jak w latach ubiegłych – mówi nauczyciel Grzegorz Sajnaj. – Do zawodów przystąpiły trzy szkoły z naszej gminy, zabrakło reprezentacji z Dratowa. W kategorii chłopców nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. W kategorii dziewcząt najszybsze okazały się uczennice z Piaseczna, jednak błąd przy przekazaniu pałeczki sztafetowej na ostatniej zmianie zadecydował o tym, że zostały zdyskwalifikowane, a na pierwsze miejsce wskoczyły dziewczęta z Zezulina.
Kategoria chłopców: 1. Ludwin, 2. Zezulin, 3. Piaseczno.
Kategoria dziewcząt: 1. Zezulin, 2. Ludwin, 3. Piaseczno.
Skład zwycięskiej drużyny chłopców z Ludwina: Filip Ogórek (klasa VI), Amadeusz Zaorski (VI), Damian Skoczylas (VI), Daniel Romańczuk (V), Krystian Listos (V), Karol Różycki (V), Eryk Olszak (V), Dawid Jankowski (IV), Dominik Lipski (IV), Kacper Bojarczyk (IV), Dawid Foltyn (rezerwowy, klasa VI)
Powiatowe zawody w sztafetowych biegach zostały rozegrane w Cycowie. Chłopcy z Ludwina zajęli drugie miejsce, które zagwarantowało awans do zawodów rejonowych. – Tym samym obroniliśmy miejsce z tamtego roku. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze z Cycowa – dodał Grzegorz Sajnaj.
Klasyfikacja końcowa zawodów powiatowych: 1. Cyców, 2. Ludwin, 2. Jawidz, 4. Ostrówek, 5. Charlęż.
W zmaganiach rejonowych chłopcy z Ludwina nie zdołali zakwalifikować się do kolejnego etapu.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!