Uroczystość odzyskania niepodległości
12 listopada 2014

Wielu mieszkańców Gminy Ludwin wzięło udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość odbyła się 9 listopada w hali widowiskowo-sportowej. W tym dniu dokonano również oficjalnego otwarcia boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i członek zarządu województwa Krzysztof Bojarski.

To było imponujący spektakl, zorganizowany w biało-czerwonych barwach. Twórcy przedstawienia zaplanowali atrakcyjny program, nasycony treściami patriotycznymi. W jego przygotowanie zaangażowani zostali uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy, którzy na scenie utworzyli wzruszający „żywy” napis POLSKA. Uczestnikom przypomniany został rys dziejów Rzeczypospolitej, od utraty wolności, przez 123 lata życia pod zaborami, do Dnia Niepodległości obchodzonego 11 listopada. Podczas widowiska młodzi wykonawcy podniośle i z wielkim przejęciem czytali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Dziecięcy zespół Zezulanie w pięknym stylu zatańczył krakowiaka, a dorośli mieszkańcy z wójtem Andrzejem Chabrosem na czele, przebrani w stroje szlacheckie, poloneza Ogińskiego. Na zakończenie na rondzie w Ludwinie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod pomnik, który został zniszczony w okresie II wojny światowej, a w przyszłym roku ma zostać odbudowany. – To był podniosły dzień dla naszej społeczności lokalnej i prawdziwa lekcja patriotyzmu – mówi wójt Andrzej Chabros. – W Święcie Niepodległości wzięło udział wielu mieszkańców, od tych najmłodszych, aż po najstarszych, wciąż pamiętających trudne dzieje naszej ojczyzny. Polska jest dobrem wspólnym całego narodu, o które musimy dbać i pielęgnować dla przyszłych pokoleń – dodał.
Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się w zakładce galeria.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!