W trosce o nasze bezpieczeństwo
11 marca 2016

W dniu 4 marca 2016 roku odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. W eliminacjach na szczeblu gminnym konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Ludwinie, Dratowie, Piasecznie, Zezulinie oraz z gimnazjum w Ludwinie. Członkami komisji konkursowej byli nauczyciele plastyki z w/w placówek.

– Celem tegorocznej edycji jest kształtowanie podstawowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży – w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Poza tym zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a także zaprezentowanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych – podkreślają organizatorzy.
– Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie w świadomości młodych ludzi i towarzyszyć im będzie przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię, uświadamia co może się stać, gdy nie będą przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszym życiu, ale również pokazuje przy tym, jak szeroki zakres obowiązków związany jest z pracą strażaka – dodali członkowie komisji konkursowej.
Do etapu powiatowego przeszło po 5 prac z klas I-III i IV-VI oraz 2 prace z grupy uczniów gimnazjum.
1. I grupa – uczniowie klas I-III szkół podstawowych
1 miejsce – Aleksandra Zalewska,
2 miejsce – Bartosz Rychlicki,
3 miejsce – Oskar Lisowski,
Wyróżnienia otrzymali: Karolina Nawrocka, Izabela Tryk.
2. II grupa – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
1 miejsce – Paulina Dziadko,
2 miejsce – Dagmara Kuźmicz,
3 miejsce – Filip Czubacki,
Wyróżnienia otrzymali: Martyna Walkowska, Jakub Pająk.
3. III grupa – uczniowie klas I-III gimnazjum
1 miejsce – Julia Czech,
2 miejsce – Klaudia Kowaluk.
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje, a wygranym życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!