Wielkie wyróżnienie dla GS Ludwin
2 kwietnia 2014

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył we wtorek w Pałacu Namiestnikowskim listy gratulacyjne laureatom konkursu AgroLiga 2013. W gronie wyróżnionych znalazła się również Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ludwinie. Gratulujemy!

– Chciałem podziękować za cały wkład AgroLigi, za ogromny wkład w proces nie tylko unowocześnienia myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy. Należy pokazywać wspólny dorobek, a obszarem, gdzie widać zmiany, jest polska wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy – wyjaśnił prezydent podczas oficjalnego ogłoszenia wyników tegorocznego konkursu., cytowany przez PAP.
Pierwsza część uroczystości odbyła się, podobnie jak we wcześniejszych latach, w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi. Laureaci z rąk Kazimierza Plocke otrzymali listy gratulacyjne honorowego patrona konkursu AgroLiga 2013 – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. W tym także ludwińska GS. W ceremonii uczestniczył sekretarz stanu Kazimierz Plocke. – Gratuluję uczestnikom konkursu, a przede wszystkim obecnym tu laureatom. Sukcesy, które odnosicie są możliwe dzięki waszej ciężkiej pracy – powiedział wiceminister Plocke na portalu resortu.
Konkurs AgroLiga rozgrywany jest w dwóch kategoriach – rolnicy oraz firmy. Obywa się od 21 lat. Organizatorami na szczeblu wojewódzkim są Ośrodki Doradztwa Rolniczego, natomiast na szczeblu krajowym Redakcja Rolna TVP 1 we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. – Celem konkursu jest promocja gospodarstw rolnych oraz firm, potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej wymagającym i konkurencyjnym rynku. I jak widać nam się to udaje – podkreślał prezes GS Ludwin Wojciech Szymański, po odebraniu w Warszawie dyplomów, pucharów i gratulacji. – To ogromne wyróżnienie i splendor dla naszej firmy. Ciężka praca i zaangażowanie, dzięki którym uzyskujemy wysoką jakość, stosowanie tradycyjnych i oryginalnych metod, nie idą na marne. Nagroda jest ukoronowaniem naszych starań. Zapewniam jednak, że nie spoczniemy na laurach, konkurencja nie śpi. A smak sukcesu będzie tylko zachęcał nas wszystkich do dalszego wysiłku i starań – dodał. – Każdy marzy o wyróżnieniu w tym prestiżowym konkursie AgroLigi i te marzenia udało się właśnie urzeczywistnić naszej Gminnej Spółdzielni – mówi wójt Ludwina Andrzej Chabros. – To piękny moment dla całej gminnej społeczności. Pracowitość, kreatywność i odwaga zawsze będą w cenie. Ta nagroda, wręczona przez prezydenta, jest powodem do wielkiej satysfakcji i dumy. To przykład, że warto się starać, bo włożony wysiłek oraz jego efekty są dostrzegane już nie tylko z perspektywy lokalnej, ale teraz także i krajowej. Jestem przekonany, że osiągnięcie GS będzie służyło gminie, przyjeżdżającym do nas turystom oraz dopingowało do dalszego rozwoju. Serdeczne gratulacje – zakończył.

minister
minister

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!