Wspólne świętowanie Kół Gospodyń Wiejskich oraz Kubów Seniora
23 grudnia 2019

W świątecznej atmosferze 15 grudnia w miejscowości Zezulin Drugi odbyło się wspólne świętowanie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora znajdujących się na terenie Gminy Ludwin. Tym akcentem wszystkich uczestników wprowadzono w wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie zostali również zaproszeni przedstawiciele samorządu gminy.

Organizacja takiego spotkania miała na celu przede wszystkim zgromadzenie się wszystkich razem, mile spędzenie czasu, zaprezentowanie się kół i klubów poprzez przygotowania Dania Wigilijnego a także Szopki Bożonarodzeniowej – mówi Agnieszka Grabowska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zezulinie Drugim.

Od strony kulinarnej wigilijną wieczerzę przygotowali członkowie Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubów Seniora. Dla nich było to także ważne wydarzenie, ponieważ serwowane na stole tradycyjne dania, znane z rodzinnych wigilii, takie jak barszcz czerwony z uszkami czy śledź i ryby brały udział w konkursie na najlepiej przygotowaną potrawę.

Na początku świątecznego spotkania w Zezulinie Drugim nastąpiło powitanie wszystkich przybyłych gości oraz zaproszenie na występ adwentowy przygotowany przez Klub Seniora „Uśmiech Jesieni”, następnie została wybrana komisja do Potraw Wigilijnych oraz komisja do Szopek Bożonarodzeniowych. W międzyczasie wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie na rozpoznanie farszu do uszek oraz dekorowanie pierniczków.

Spotkanie przebiegało w otoczeniu rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek, wspólne śpiewanie kolęd, czas kulinarnej degustacji oraz przyjacielskich rozmów.

 

Wigilijne spotkanie w gronie mieszkańców naszej gminy to doskonała okazja na integrację w domowej atmosferze. Pięknie przygotowany program słowno-muzyczny, doskonałe wigilijne potrawy, z których słyną nasze gospodynie oraz niezapomniane chwile na stałe pozostaną w pamięci. Cieszę się, że wspólnie z mieszkańcami mogłem spędzić ten czas, dziękuję i gratuluje wszystkim za przygotowanie wspólnego świętowania. – mówi Andrzej Chabros wójt Gminy Ludwin

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!