WYCIECZKA KL. IV I V DO WARSZAWY
8 czerwca 2022

31.05.2022r. uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zorganizowanej dzięki wsparciu finansowym na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wycieczka ta miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego, umożliwienie poznawania miast Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Wyjazd zorganizowany  został we współpracy z Biurem Turystycznym  TAIRON – WYCIECZKI.

Warszawa powitała uczniów piękną pogodą, która zachęcała do spaceru po Starym Mieście. Zwiedzieliśmy Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Archikatedrę. Oczywiście nie obyło się bez zdjęcia przy Kolumnie Zygmunta. Uczniowie mieli okazję zobaczyć katarynkę i posłuchać pięknej melodii wygrywanej przez kataryniarza.

Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski, uczestnicząc w lekcji edukacyjnej pt: „Wizyta u Króla”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o zamkowych komnatach i życiu króla.

Po przepysznym obiedzie wyruszyliśmy spacerkiem nad Wisłę, a następnie do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty na eksponatach. Każdy miał okazję poczuć się jak badacz i odkrywca. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, przekonując się, jak ich zmysły pozwalają im odbierać świat. Sprawdzali możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje.

W wesołych nastrojach szczęśliwie wróciliśmy do Dratowa, gdzie na zadowolone pociechy czekali już stęsknieni rodzice.

Opiekę podczas wycieczki sprawowali: Ewelina Czuchaj, Joanna Kowalczyk, Kinga Suprowicz i ks. Sebastian Natoniewski.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!