Wydarzenia ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Piasecznie kwiecień, maj, czerwiec 2019 r.
10 czerwca 2019

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim.Prezentujemy osiągnięcia naszych uczniów z ostatnich trzech miesięcy.

1. II miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego ! 16 maja gościliśmy w Zespole Szkół w Puchaczowie na II Powiatowym Konkursie Językowym z zastosowaniem technologii informatycznej „LIP READING – ZGADNIJ CO MÓWIĘ”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Dziadko, Oliwia Morawska i Kalina Skoczylas.  Do końca, dzielnie walczyliśmy o I miejsce. Ostatecznie, po 2 dogrywkach udało nam się wywalczyć II miejsce. Dziękujemy Organizatorom za dobrą zabawę, zdrową rywalizację oraz wspaniałe nagrody.

 2. Julia Jedut Laureatką Konkursu Wojewódzkiego ,,Chrońmy nasze gatunki!” 26 kwietnia w Auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczo – plastycznego na plakat ,, Chrońmy nasze gatunki!”, którego Laureatką w kategorii klas IV-VI w województwie lubelskim została nasza uczennica Julia Jedut z klasy VI. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy Julii Jedut, która zajęła I miejsce, serdecznie  jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3. Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY” 8 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Ludwinie odbył się gminny etap Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”. Drużyna w składzie: Mateusz Środek z kl. IV, Adrianna Ścierka z kl. V, Dominika Gzik z kl. VI zajęła I miejsce i 23 maja wspaniale reprezentowała Gminę Ludwin w Powiatowym Konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 pytań oraz dokonać ,,Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Integralną częścią konkursu była prezentacja plakatu promującego konkurs ,,Jestem bezpieczny”.
Po ocenieniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów, nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy !

4. II miejsce w Międzyszkolnym Dniu Ziemi w Nadrybiu. Drużyna z naszej szkoły: Ola Kurlak i Julia Jedut wzięła udział w II Międzyszkolnym Dniu Ziemi w Nadrybiu ,,RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS”. Młodzież ze szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych wykonywała różnorodne zadania na 21 stanowiskach gry terenowej według wskazówek zawartych w karcie pracy i z wykorzystaniem rekwizytów zgromadzonych w terenie. Łamigłówki jak i zadania zręcznościowe poza dobrą zabawą kryły w sobie sporą dawkę wiedzy o otaczającym nas świecie i procesach prowadzących do spadku bioróżnorodności i wymierania gatunków. Wiele było również nawiązań do Indian i Aborygenów, którzy potrafili żyć zgodnie z rytmem natury, a nie wbrew jej. Nasza drużyna zajęła II miejsce.

5. II miejsce w XX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym.13 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły: wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Podzieleni na grupy: kl.IV, kl.V-VI, kl.VII-VIII zmierzyli się z dyktandem oraz testem wiedzy. Łatwo nie było…Oficjalne wyniki przedstawiono na festynie z okazji Dnia Rodziny, oczywiście w Nadrybiu. Julia Jedut otrzymała II miejsce.

6. IV miejsce w IV Powiatowy Konkurs o tytuł Mistrza Rozumienia Tekstu Pisanego w Języku Angielskim. 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Puchaczowie odbyła się czwarta edycja Powiatowego konkursu o tytuł Mistrza Rozumienia Tekstu Pisanego w Języku Angielskim ,,Master of Reading in English”. W konkursie wzięło udział  9 szkół z Powiatu Łęczyńskiego. Łącznie 27 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych. Oliwia Morawska wywalczyła IV miejsce. INNE WYDARZENIA

7. XII Powiatowe Spotkanie Integracyjne Klas Trzecich pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”W dniu 22.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII Spotkaniu Integracyjnym klas III w Załuczu Starym zorganizowanym pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, na które przyjechali wychowankowie szkół z powiatu łęczyńskiego. Organizatorami pikniku była Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie. Była to wspaniała okazja do zainteresowania uczniów środowiskiem przyrodniczym naszego regionu, jak również do wspólnego poznania się uczniów i nawiązania nowych znajomości. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego o PPN w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie uczniowie podzieleni na grupy, pod opieką nauczycieli pojechali do Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego w Załuczu Starym. Następnie zwiedzili muzeum, gdzie zobaczyli wiele ciekawych przyrządów i sprzętów z dawnych czasów. Wzbogacili wiedzę dotyczącą fauny i flory w Poleskim Parku Narodowym. Z zachwytem obejrzeli żywe żółwie błotne i bociany białe, które podczas pobytu w parku wracają do zdrowia. Dzieci piekły kiełbaski na ognisku, jadły przepyszne ciasto przygotowane przez naszych rodziców i korzystały z uroków świeżego powietrza, wesoło bawiąc się na uroczej polanie. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Starosta Powiatu Łęczyńskiego Pan Krzysztof Niewiadomski, Dyrektor Poleskiego Parku Narodowego Pan Jarosław Szymański, Wójt Gminy Puchaczów Pan Adam Grzesiuk, Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Chabros, Państwo Anna i Marek Niwińscy, którzy również ufundowali nagrody, upominki, bułki i kiełbaski a także rodzice, którzy podarowali przepyszne ciasto. 

8. Pokazy fizyczne: Młodzi odkrywcy – Gorąca atmosfera Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe wraz z Oddziałem Lubelskim Polskiego Towarzystwa Fizycznego i pracownikami Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizowało dla uczniów klas II, województwa lubelskiego kolejną edycję pokazów fizycznych ,,Młodzi odkrywcy” zatytułowaną: „Gorąca atmosfera”. Nasi uczniowie z klasy II wzięli udział w fascynującym show fizycznym. Pokaz zawierał szereg ciekawych demonstracji angażujących dzieci w odkrywanie otaczającego je świata.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!