Wygrali turniej ” Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”!
4 maja 2012

Wielki sukces osiągnęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ” Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach rozegranych w Łęcznej Ludwin zajął pierwsze miejsce i dzięki temu po raz pierwszy w historii zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Udział w nim biorą uczniowie z klas I-III. Sponsorem rozgrywek już od sześciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.
– Najpierw w eliminacjach gminnych pokonaliśmy Dratów 5:1 – relacjonuje nauczyciel wychowania fizycznego i trener chłopców Grzegorz Sajnaj. – Następnie w łęczyńskim turnieju rozgrywanym na „Orliku” trafiliśmy do grupy ze szkołami z Ostrówka, Malinówki i Łęcznej nr 4, gospodarzy turnieju. W pierwszym meczu wygraliśmy z Ostrówkiem 2:1, w kolejnym bardzo wysoko, bo aż 10:0 zwyciężyliśmy Malinówkę . W najważniejszym spotkaniu, decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie i awansie do finału wygraliśmy z podopiecznymi Jacka Fiedenia 2:1, po bramkach Kuby Klimiuka oraz Dominika Lipskiego z rzutu wolnego. W finale zagraliśmy z Łęczną nr 2. Bardzo szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą Dawida Walenciuka. Na 2:0 podwyższył kapitan naszej drużyny Dominik Lipski – ponownie po uderzeniu z rzutu wolnego. Chłopcy z Łęcznej zdołali jednak wyrównać na 2:2. Wiele emocji było w końcówce meczu, kiedy rywale mieli przewagę i raz po raz oddawali groźne strzały. Bardzo dobrze bronił jednak nasz bramkarz Michał Marzec, ratując zespół przed stratą gola. W końcówce meczu nasi rywale wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowaną piłkę niefortunnie dotknął rękami nasz obrońca. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna – rzut karny! Przed jego wykonaniem doszło do zmiany bramkarza. W bramce stanął nasz najlepszy zawodnik – Dominik Lipski. To była dobra decyzja, ponieważ Dominik nie dał się pokonać. Za chwilę sędzia zakończył spotkanie. O zwycięstwie w finale miały rozstrzygnąć rzuty karne. I znowu bohaterem okazał się Dominik Lipski, który obronił wszystkie rzuty karne i sam wykorzystał swoją próbę, która dała nam wygraną. Wszyscy nasi chłopcy zasłużyli na ogromne słowa pochwały. W dodatku dla większości z nich były to w ogóle pierwsze zawody szkolne i od razu zwieńczone takim sukcesem! Wielkie brawa! – zakończył opiekun młodych piłkarzy.

Wyniki i strzelcy bramek dla SP Ludwin:
Eliminacje gminne: Ludwin – Dratów 5:1 (D. Lipski, D. Jankowski, D. Walenciuk 3).
Turniej powiatowy: Ludwin – Ostrówek 2:1 (D. Lipski, J. Klimiuk), Ludwin – Malinówka 10:0 (D. Lipski, D. Walenciuk 5, J. Klimiuk, Paweł Romańczuk, Piotr Romańczuk, bramka samobójcza), Ludwin – Łęczna nr 4 2:1 (D. Lipski, J. Klimiuk), finał: Ludwin – Łęczna nr 2 2:2 (D. Lipski, D. Walenciuk) rzuty karne 1:0 (D. Lipski).
Skład reprezentacji SP Ludwin:
Michał Marzec (III klasa) – bramkarz, Dawid Jankowski (III klasa) – obrońca, Kacper Dziadko (III klasa) – obrońca, Kacper Bojarczyk (III klasa) – obrońca, DAWID Walenciuk (III klasa) – napastnik, Dominik Lipski (III klasa) – pomocnik, Jakub Klimiuk (III klasa) – napastnik, Gabriel Szalast (I klasa) – pomocnik, Mateusz Olszak (I klasa) – pomocnik, Paweł Romańczuk (I klasa) – napastnik, Piotr Romańczuk (I klasa) – napastnik.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!