Wyjazd do partnerskiej gminy Téglás w Węgrzech.
9 września 2022

Po kilku latach przerwy odwiedziliśmy partnerską gminę Téglás w Węgrzech. Nasza współpraca trwa już od ponad 20 lat, w trakcie których odbyło się wiele wymian grup dzieci i młodzieży z naszych gmin.

Na zaproszenie Burmistrza miasta kilkuosobowa delegacja z naszej gminy odwiedziła węgierskich partnerów i uczestniczyła w corocznym święcie Gulaszu. Mimo pewnychróżnic w podejściu do sytuacji geopolitycznej kontynuujemynaszą współpracę, ponieważ widzimy wiele płaszczyzn, na których chcemy wymieniać się doświadczeniami. Mamy również nadzieję na realizację w przyszłości kolejnych wyjazdów i wymian dzieci i młodzieży. Wszystko zaczyna się przecież od takich spotkań, wyjazdów, wymiany młodzieży czy zawodów sportowych, dlatego dobre relacje i kontakty z gminą Teglas są dla nas bardzo ważne. Chcemy w dalszym ciągu razem z naszymi różnymi partnerami zagranicznymi wymieniać się doświadczeniami, wiedzą, swoim know-how w zarzadzaniu, rozwijaniu naszych miejscowości i dbaniu o mieszkańców.

Nie przywrócimy świata sprzed epidemii i wojny. Jednak musimy działać tak, żeby w jak najlepszy sposób realizować procesy i skutecznie reagować na bieżące zmiany, a do tego myślę jesteśmy dobrze przygotowani i wzajemne inspirowanie się z pewnością nam w tym pomoże.

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!