Wyścigi na rowerach i ciągnikach
24 września 2014

Już po raz czternasty odbyło się Polne Kryterium Kolarskie „O grono jarzębiny”. W najmłodszej kategorii najlepsi okazali się Julia Sych i Kacper Wawryńczuk. Nagrody wręczał wójt Andrzej Chabros.

W imprezie, zorganizowanej 21 września, udział wzięło blisko dwustu uczestników. W tym roku trasa wyścigu została zmodyfikowana i w najstarszych kategoriach prowadziła z Ludwina do Rogóźna. Przy kościele zaplanowano także zmagania maluchów.
Po części kolarskiej publiczność mogła podziwiać występy artystyczne, a na koniec rywalizację na ciągnikach, która uzupełniona błyskotliwym komentarzem miejscowego proboszcza ks. Waldemara Tarachy dostraczyła wielu emocji.
Wyniki wyścigu kolarskiego:
3-4 lata: dziewczęta – 1. Julia Sych, 2. Alicja Szafran, 3. Wiktoria Sawicka; chłopcy – 1. Kacper Wawryńczuk, 2. Szymon Spaczyński, 3. Oskar Stachyra; 5-6 lat: dziewczęta – 1. Kinga Janocińska, 2. Julia Pytka, 3. Karolina Głos; chłopcy – 1. Kuba Brzyski, 2. Krystian Szafran, 3. Kacper Sadkowski;
szkoły podstawowe, klasy I-III: dziewczęta – 1. Maria Janocińska, 2. Maja Gargoś, 3. Hanna Skrzypczak; chłopcy – 1. Filip Spaczyński, 2. Bartłomiej Majewski, 3. Łukasz Wójtowicz; klasy IV-VI: dziewczęta – 1. Joanna Pasieczny, 2. Zuzanna Kasperek, 3. Julia Czech; chłopcy – 1. Kacper Wasilewski, 2. Szymon Pasieczny, 3. Jakub Majewski;
gimnazja, dziewczęta – 1. Patrycja Bromirska, 2. Anna Michalska, 3. Dominika Bednarska; chłopcy – 1. Wojciech Konwa, 2. Hubert Bondyra, 3. Sebastian Saczewa;
szkoły średnie, dziewczęta – 1. Kinga Mieszko, 2. Anna Wachowska, 3. Daria Gowiko; chłopcy – 1. Arkadiusz Konwa, 2. Radosław Skowronek, 3. Paweł Stachal;
seniorzy, kobiety 20 i strasze – 1. Urszula Janocińska, 2. Wanda Waszkiewicz, 3. Lidia Bodzak; mężczyźni 20 i starsi – 1. Tomasz Okłocki, 2. Paweł Szalast, 3. Adam Pasieczny; kobiety 40 i starsze – 1. Anna Gąsior, 2. Agnieszka Pasieczny, 3. Grażyna Sikora; mężczyźni 40 i starsi: 1. Jan Arent, 2. Mariusz Śliczniak, 3. Krzysztof Urban.
Nagrodę fair-play otrzymał Szymon Pasieczny, najstarszym zawodnikiem był Jan Arent, natomiast rowery wylosowali: Lidia Bodzak i Mateusz Maleszyk.
Sponsorzy: Gmina Ludwin, Bank Spółdzielczy w Cycowie Oddział Ludwin, Z.H.U. „LUMET” Czesław Walęciuk, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ludwinie, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie.
Zawody przygotowali: Joanna Orlikowska, Anna Lech, Monika Guz, Nikola Kowalczyk, Grzegorz Smyk, Agnieszka Lipko, Grzegorz Sajnaj, Natalia Kaszyca, Elżbieta Wróbel,
Elżbieta Jabłońska, Tadeusz Jabłoński, Marianna Bodzak, Iwona Bednarska, Andrzej Markut i Wiktor Bodzak.
Zdjęcia z imprezy znajdują się w zakładce „Galeria”.
Fot. Mariusz Zakostowicz

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!