XIII Spotkanie Integracyjne klas III „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
19 maja 2022

W dniu 17.05.2022 r. odbyło się XIII Spotkanie Integracyjne klas III w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym, zorganizowanym pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.🙂

Na spotkanie przyjechali wychowankowie szkół z powiatu łęczyńskiego. Organizatorami pikniku była Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Starosta Powiatu Łęczyńskiego Pan Krzysztof Niewiadomski, Dyrektor Poleskiego Parku Narodowego Pan Jarosław Szymański, Wójt Gminy Puchaczów Pan Adam Grzesiuk, Wójt Gminy Ludwin Pan Andrzej Chabros oraz Państwo Anna i Marek Niwińscy, którzy  zafundowali nagrody, cenne upominki, bułeczki i kiełbaski. Rodzice zapewnili przepyszne ciasto.

Była to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się uczniów i nawiązania nowych znajomości. Oprócz zwiedzania wystaw Poleskiego Parku Narodowego, dzieci uczestniczyły w obserwacjach i zabawach integracyjnych, odbyły wyprawę po ścieżce Spławy, gdzie zobaczyły mnóstwo ciekawych roślin🌾, usłyszały śpiew wielu ptaków🐦. Wszystkim  najbardziej podobał się śpiew zięby. Na szlaku zobaczyły liczne żeremia zbudowane przez bobry🦫. Z zachwytem obejrzeli żywe żółwie błotne🐢 i bociany białe, które podczas pobytu w parku wracają do zdrowia. Dzieci piekły kiełbaski na ognisku, jadły przepyszne ciasto przygotowane przez naszych rodziców🥧 i korzystały z uroków świeżego powietrza i pięknej pogody🌞, wesoło bawiąc się na uroczej polanie. 😀

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!