XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
14 lutego 2019

W dniu 4 lutego 2019 r.  odbył się gminny etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.  W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze Szkół Podstawowych w Piasecznie, Zezulinie, Ludwinie i Dratowie oraz młodzież Gimnazjum Publicznego w Ludwinie.  Uczniów przygotowali nauczyciele z w/w szkół. Członkami komisji konkursowej byli Komendant Gminny ZOSP RP Jarosław Janek  oraz pracownicy urzędu gminy.

Celem tegorocznej edycji jest  popularyzowanie wśród  dzieci i młodzieży znajomości przepisów  przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne  umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. Organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Udział w konkursie OTWP, przybliża młodzieży realizację marzeń o byciu strażakiem, poprzez umożliwienie wstąpienia do szkół aspirantów PSP oraz Centralnej Szkoły PSP.

Do etapu powiatowego przeszło 6 osób w dwóch kategoriach: 

 klas I-III i IV- VI . 

I grupa – szkoły podstawowe klasy I-VI

  1. Hubert Białkowski      – SP Zezulin
  2. Julia Jedut                   – SP Piaseczno
  3.  Mikołaj Mazurek       – SP Ludwin

 

II grupa – szkoły podstawowe klasy VII-VIII i kl III gimnazjum

  1. Martyna Klimiuk         – SP Ludwin
  2. Weronika Sawicka      – SP Piaseczno
  3. Natalia Jung                – GP Ludwin

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  a wygranym życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu!!!

 

Kontakt

Adres
Ludwin 51,
21-075 Ludwin woj. lubelskie

Telefon
81 75-70-901

Godziny pracy
Pon - Pt : 7:30 - 15.30

Fax
( 0-81) 75-70-028

E-mail
[email protected]

BS Cyców oddział Ludwin
POLUPLPRPL 36819110552001000000420003

Poprawny CSS!